Malá bojovníčka sa narodila s rázštepom pery a podnebia. Pozrite ako vyzerá dnes!

Každá budúca mamička dúfa, že jej dieťa sa narodí zdravé a bez akýchkoľvek komplikácii.

No nie vždy tak tomu je a budúci rodičia sa niekedy musia pripraviť aj na neistú budúcnosť svojho nenarodeného dieťaťa.

Takéto skľučujúce momenty si zažila aj Aubrey, ktorej ešte vo štvrtom mesiaci tehotenstva lekári zvestovali smutnú správu.

Prvých 17 týždňov tehotenstva bolo po Aubrey a jej partnera úplne bežných – zariaďovali detskú izbu, vyberali mená pre dieťatko a chodili v stanovený čas na ultrazvuky. Všetko sa však rázom zmenilo, keď sa rozhodli ísť na ultrazvuk aby zistili pohlavie dieťatka.

Namiesto toho sa od gynekológa dozvedela, že na ultrazvuku zistili, že ich dieťatko má rázštep pery a “iné možné vrodené chyby”. 

 

“Cítila som sa akoby mi na hruď spadla tona tehál. Nemohla som dýchať,” opísala Aubrey. Nasledujúce týždne tehotenstva tak strávila na stretnutiach s doktormi, tímami chirurgov a hľadaním materiálov, s ktorých sa naučí ako sa najlepšie postarať o ich dcérku. “No väčšinou som bola plná strachu z neznáma,” dodala. Malá Christian Grace sa narodila 6. júla 2018 a lekári jej oficiálne diagnostikovali úplný rázštep pery a podnebia. 

 

Komplikácie, ktoré by pri tejto diagnóze mohli nastať sa týkali kojenia, dýchania, rozprávania alebo sluchu. Ešte v septembri toho istého roka ju čakal prvá operácia, ktorá bola zameraná na opravu pery. Tá sa podarila a malá Christian sa zmenila na nepoznanie. Síce ju do jej 18-tky čaká ešte niekoľko zákrokov no už teraz má ona a jej rodičia dôvod na úsmev. Okrem iného je Christian dokonca aj veľkou sestrou, keďže zhruba pred dvoma mesiacmi Aubrey porodila malú Heidi Blake. 

zdroj: littlestwarrior.com

0 replies on “Malá bojovníčka sa narodila s rázštepom pery a podnebia. Pozrite ako vyzerá dnes!”