Mama varuje rodičov: jej trojročné dieťa takmer zomrelo kvôli okenným žalúziám

Každý rodič chce svojim deťom zabezpečiť bezpečný domov. Skrývajú pred nimi rôzne predmety, ktoré by im mohli ublížiť, kupujú západky na zásuvky a okná, chrániče ostrých rohov a ochrany na zásuvky. Ale aj ten najpripravenejší dom na bývanie má s malými výskumníkmi mnoho nebezpečenstiev. Sú zakorenené v neškodných veciach ako napríklad: bezpečnostné autosedačky, tablety či dokonca sladkosti.

Arika Hernandezová – mama so skúsenosťami. Spoločne so svojím manželom Dannym, vychovávajú troch synov, v živote nejedného rodiča však nastáva bezmocný moment, kedy nedokáže ochrániť deti pred nebezpečenstvom. Niečo podobné sa stalo aj tejto početnejšej rodine.

Z rôznych dôvodov mnohí z nás preferujú žalúzie a rolety namiesto záclon a závesov. Sú praktické, ľahko sa udržiavajú, sú estetické a … nebezpečné pre deti. Arika nedávno uverejnila na svojom facebookovom profile srdcervúci príspevok, aby varovala ostatných rodičov.

Jej 3-ročný syn, sa ako zvyčajne, hral na druhom poschodí poschodovej postele. Chlapcova pozornosť sa upriamila na šnúru, ktorou sú ovládali žalúzie a rolety.

Zapletený do šnúry, sa chlapec zúfalo snažil uvoľniť slučku okolo krku, hoci si tým poškriabal kožu. Nakoniec sa rozhodol zoskočiť z postele, čo by malo fatálne následky, keby sa hrubá šnúrka neroztrhla. Ako uviedla Erica, v roletách a žalúziách sú použité dlhotrvácne materiály a to, čo sa stalo ich synovi, možno považovať za skutočný zázrak.

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Podobný príbeh predtým zdieľal aj otec Crystal Williamsovej. Dievča malo len štyri roky, keď sa zamotalo do šnúr. Jej matka bola našťastie nablízku a netrvalo dlho, kým jej pomohla. Tieto dva prípady možno nazvať šťastnými, pretože existujú aj rodičia, ktorí takto o svoje deti prišli.

Ako chrániť deti pred týmto?

Dokonca aj v tej najstarostlivejšej a najmilujúcejšej rodine môže dôjsť k tomu, že sa dieťa zaškrtí. Po zhliadnutí nasledujúceho videa budete prekvapený, ako málo stačí, keď sa dieťa rozhodne ukázať, že je nesmrteľné.

 

Na začiatok stojí za zmienku pripomenúť, že akékoľvek žalúzie a rolety sú hrozbou, a to aj v prípade, že ste sa zbavili vonkajších šnúr, pretože v mnohých modeloch sa nachádzajú aj vnútorné.

Okrem toho, že dieťaťu je nutné pravidelne vysvetľovať, prečo sa s tým nemôžete hrať, môžete to vyskúšať aj na základe nasledujúcich tipov…

  • Zaistite šnúry čo najvyššie ako je možné a uistite sa, že po použití žalúzií to urobí každý člen rodiny
  • Vystrihnite slučku, ak tým neznížite funkčnosť produktov alebo používajte špeciálne držiaky
  • Dbajte na to, aby v blízkosti okenných otvorov neboli žiadne predmety, s ktorými môže dieťa dosiahnuť šnúry (stoličky, detské postieľky…)
  • Prípadne sa môžete rozhodnúť pre výmenu s bezpečnejšími bezdrôtovými variantmi

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Všetky káble či šnúrky vo vašom domove sú zdrojom nebezpečenstva pre malé dieťa. Najčastejšie sú obeťami neúmyselného udusenia sa deti vo veku 2 až 4 rokov. Každý rodič je však schopný zabrániť tragédii tým, že prijme v domácnosti náležité opatrenia. Zdieľajte tieto informácie aj s ľuďmi, na ktorým vám záleží!

0 replies on “Mama varuje rodičov: jej trojročné dieťa takmer zomrelo kvôli okenným žalúziám”