Matka svoje deti predala za dva doláre – Tento príbeh sa naozaj stal v USA

Mali 7 a 4 roky, keď ich život rozdelil. Obrázok, ktorý sa v roku 1948 dostal do novín, rozpráva kúsok ich príbehu. Na snímke sú štyri malé deti schúlené na schodoch pred domom v Chicagu, pred ktorým je nápis „4 deti na predaj“.

Jeden víkend začiatkom mája Mills a jej syn Lance Gray cestovali viac ako 300 kilometrov, aby navštívili Chalifouxa v dome v Hessville, ktorý zdieľa so svojím synom Timothym Charnotom. Dorazili s desiatkami starých fotografií a spomienok na detstvo.

,,Je to jeden z najšťastnejších dní môjho života,” uviedla Mills. Stretnutie bolo trpké, pretože Mills si uvedomila, že to bude možno posledné stretnutie s Chalifouxom. Chalifoux zomiera na pľúcnu chorobu. Nemôže prehĺtať jedlo ani rozprávať.

Pred smrťou chce, aby ľudia poznali príbeh z fotografie, povedal Charnote.

FOTKA

Keď bol Charnote dieťa a robil neplechu, jeho matka hovorievala, aby poslúchal, inak ho predá, rovnako ako ju predala jej matka. Potom uvidel fotografiu.

Bola zverejnená v časopise The Vidette, 5. augusta 1948 s nápisom „Na predaj “ na dvore v Chicagu rozpráva o tragickom príbehu manželov Ray Chalifouxovcov, ktorí čelia vysťahovaniu z ich bytu. Nezamestnaný vodič nákladného auta a jeho manželka sa nemali kam uchýliť, rozhodli sa predať svoje štyri deti. Na najvyššom schodíku sedí Lana (6) a Rae (5) a o schodík nižšie Milton (4) a Sue Ellen (2). “

Nikto nevie, ako dlho stála značka na dvore. Niektorí členovia rodiny tvrdia, že matke zaplatili za inscenovanie fotografie. Fotografia bola zverejnená okrem iného v novinách v Ohiu, Wisconsine, Michigane, New Yorku, Pensylvánii, Iowe a Texase, uviedla Linda Herrick Swisher, koordinátorka informácií pre verejnú knižnicu Hammond.

RAEANN

Rodný list dokazuje, že sa narodila v bydlisku svojej matky neďaleko 91. ulice a South Commercial Avenue v južnom Chicagu. Bolo to 27. augusta 1950 a Mills tvrdí, že bola predaná za 2 doláre, aby jej matka získala peniaze na bingo. Muž, s ktorým jej matka chodila, nechcel mať s deťmi nič spoločné.

Nemá žiadne doklady preukazujúce, že bola predaná, ani doklady o adopcii, ktoré by dokazovali, že bola adoptovaná. Obrázky zo školskej ročenky z DeMotte a neskôr z rodinných nekrológov však podporujú jej tvrdenie, že pár zmenil meno RaeAnn na Beverly Zoeteman a Milton na Kenneth Zoeteman.

S pomocou svojho syna využíva Mills sociálne médiá na opätovné spojenie so súrodencami a na nadväzovanie nových kontaktov s príbuznými. ,,Chcem nájsť rodinu skôr, ako zomriem.” Počas tohto hľadania sa fotografia vynorila na povrch. ,,Môj brat (Milton Chalifoux) v Tucsone to nejako poslal na môj e-mail.

Nepamätá si na fotografiu a nespomína si na svojho otca. Povedala, že Zoetemanovci ju vychovali v dome bez lásky. Mills povedala, že keď bola v mladom veku, bola unesená, znásilnená a otehotnela. Poslali ju do Michiganu do domu pre slobodné matky a priviedla na svet dievčatko, no bolo jej odobraté a podané na adopciu. ,,V 17 rokoch som odišla z domu a už som sa tam nevrátila,” povedal Mills. Jej syn Lance Gray uviedol, že život jeho matky je ako z hororu. Napriek tomu, že bola vychovávaná v dome bez lásky a súcitu, ukázalo sa, že je láskavá a súcitná.

Mills povedala, že sa so svojou matkou stretla, keď mala 21 rokov, ale nebol to príjemný zážitok. Jej matka neprejavila ľútosť a necítila z nej ani lásku.

DAVID

David McDaniel bol pri fotení v matkinom lone. Teraz má 63 rokov a na jeseň organizuje súrodenecké stretnutie v štáte Washington, kde žije a pracuje ako vodič návesu. Narodil sa 26. septembra 1949 ako Bedford Chalifoux. Záznamy, ktoré vydal dokazujú, že ho legálne prijali Harry a Luella McDaniel, a zmenili mu meno na David McDaniel. Harry a Luella nemohli mať deti.

Záznamy ukazujú, že McDanielovci ho opatrovali od 16. júla 1950. Keď bol odobratý svojej matke, vo veľmi zlom stave. ,,Mal som štípance po celom tele. Myslím, že to bolo dosť zlé prostredie.” McDaniel vyrastal vo Wheatfielde, pár kilometrov od svojich súrodencov RaeAnn Mills a Miltona Chalifouxa. Z času na čas ich mohol ísť navštíviť na bicykli alebo na koni. ,,Boli zviazaní v stodole a týrali ich. Keď to videl rýchlo ich rozviazal a utekal preč skôr, ako by ho chytili.”

McDaniel uviedol, že bol rebelantský tínedžer, napriek tomu, že žil v celkom dobrých pomeroch. Jeho adoptívni rodičia ho naučili dobrým mravom a hodnotám. Bol to prísny kresťanský domov, no utiekol z domu keď mal 16, strávil 20 rokov na vojenčine a odvtedy jazdí na návese vo Washingtone.

,,Naša matka sa nás všetkých zbavila, vydala sa za niekoho iného a ​​mala ďalšie štyri dcéry. Ich si nechala nás nie.” McDaniel uviedol, že svoju matku videl po tom, ako dospel. „Hneď ako ma mama uvidela, povedala. Vyzeráš presne ako tvoj otec. Nikdy sa neospravedlnila,” povedal McDaniel.

MILTON

,,Z detstve je veľa vecí, ktoré si nepamätám,” uviedol Milton Chalifoux. Na veľa z toho, čo sa stalo, by najradšej zabudol. Pripojil sa k svojej sestre Mills žijúcej na farme DeMotte s Johnom a Ruth Zoetemanovými, ktorí si zmenili meno na Kenneth David Zoeteman. Prvý deň na farme ho priviazal a zbil jeho adoptívny otec, ktorý povedal Miltonovi, že od neho očakáva, že bude na farme slúžiť ako otrok. ,,Nevedel som, čo je otrok. Bol som iba dieťa.“ Jeho adoptívny otec pokračoval v zneužívaní.

Bili ho, kopali, celé dni ho nechali zviazaného v maštali a kŕmil ho iba trochou mlieka a arašidovým maslom. Zneužívanie pokračovalo a Milton odišiel žiť k tete a strýkovi, a pomáhal im pri obchodovaní s dodávkami vajec. Medzitým navštevoval strednú školu DeMotte.

Pracovník prípadu ho neskôr umiestnil do starostlivosti rodiny jeho priateľa. Potom sa dozvedel, že Zoetemanovci boli považovaní za pestúnov. ,,Myslel som si, že som bol adoptovaný,” povedal Milton. ,,Neviem, ako sa im to podarilo.”

Polícia bola privolaná k ďalšej hádke a Milton sotil dôstojníka o strom. Skončil pred sudcom, ktorý ho označil za hrozbu pre spoločnosť a povedal mu, že môže nastúpiť do psychiatrickej liečebne alebo polepšovne. Po vypočutí hororových príbehov o polepšovni si vybral psychiatrickú liečebňu. Povedali mu, že mu bola diagnostikovaná schizofrénia a mal záchvaty zúrivosti. V júni 1967 bol prepustený.

Milton Chalifoux sa nakoniec presťahoval do Chicaga a oženil sa. Lekár mu povedal, že znečistený vzduch škodí jeho srdcu a potrebuje čerstvý vzduch. ,,Moji svokrovci nám dali 500 dolárov a presťahovali sme sa do Arizony.” Teraz má Milton Chalifoux 69 rokov a žije v Tucsone a nakoniec sa rozviedol.

LANA a SUE ELLEN

Súrodenci toho o výchove svojej sestry Lany veľa nevedia, ale prostredníctvom sociálnej siete sa spájajú s jej rodinou. Chcú sa dozvedieť viac o jej živote. ,,Svoju sestru Lanu som nikdy nespoznala, pretože zomrela v roku 1998 na rakovinu,” povedala Mills. Timothy Charnote uviedol, že jeho matka mala záznamy o adopcii, ale zhoreli počas požiara.

Sue Ellen Chalifoux sa domnieva, že si ju legitímne adoptoval pár s priezviskom Johnson. Bola vychovaná neďaleko svojho pôvodného domu a vyrastala v chicagskej štvrti East Side, kde navštevovala strednú školu sv. Francis de Sales, uviedla Charnote.

Zdroj

photo: Rare Historical Photos

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka svoje deti predala za dva doláre – Tento príbeh sa naozaj stal v USA”