Na východe Slovenska je najkrajšie miesto na fotenie svadobných fotiek. Ľudia o ňom vôbec nevedia

Unikátny Kostol svätého Ladislava alebo Rastlinný kostol sa nachádza neďaleko obcí Drienovec a Debraď. K tomuto jedinečnému miestu sa viaže aj legenda o silne veriacom uhorskom kráľovi Ladislavovi.

Ten si po návrate s ťažkého boja vymodlil aby na mieste vytryskol prameň a napojil jeho unavených vojakov. Tento vymodlený prameň existuje dodnes a je veľmi výdatný a to aj v najväčších suchách. Vedľa neho bol v 16. storočí postavený aj kostol, ktorý bol zasvätení kráľovi Ladislavovi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @lucassaganronald,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @_adiku_,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lea (@lea_heilova),

 

Zničený Turkami

Nanešťastie bol tento kostol zničený Turkami no v 20. storočí v rokoch 2006 až 2007 sa na starých základoch postaval nový. Keďže sa táto stavba nachádza v Národnom parku Slovenský kras, podmienkou boli prírodné materiály použité na stavbu. A tak vznikol Rastlinný kostol, ktorý má iba drevenú kostru, ktorú pomaly obrastajú popínavé rastliny. Strom, ktorý rástol medzi základmi bol na mieste ponechaný.

Rastlinný kostol je aj skvelým miestom na vytvorenie svadobných fotiek alebo svadobného videa. V okolí sa skoro nikto nenachádza a nikto o ňom pomaly nevie 🙂

Dostať sa tam môžete po lesnej ceste z obce Debraď často využívanú cykloturistami. Vedú tam aj mnohe označené turistické chodníky vedúce z Moldavy nad Bodvou, Jasova a z Drienovských kúpeľov. Toto miesto navštevujú aj pútnici kvôli údajnému zjaveniu Panny Márie no frekventované návštevy ľudí zanechali po sebe stopy v podobe odpadkov.

Páči sa Vám toto miesto? Išli by ste ho niekedy navštíviť?

zdroj titulnej foto: _miselstvo

zdroj. vypadni.sk / debrad.sk

 

0 replies on “Na východe Slovenska je najkrajšie miesto na fotenie svadobných fotiek. Ľudia o ňom vôbec nevedia”