Nemusíte cestovať ďaleko: 6 svetových atrakcií, ktoré máme aj na Slovensku a sú úžasné

Chceli by ste vidieť svetové atrakcie no nemáte na to čas? Nezúfajte! Niektoré svetové atrakcie majú svojich dvojníkov aj u nás na Slovensku! Magazín  soda.o2.sk našla 6 svetových atrakcií, za ktorými nemusíte cestovať do zahraničia. Páčia sa vám?

1. Saumur – Bratislava

Saumur je malé francúzske mestečko so 40 000 obyvateľmi na západe Francúzska. Síce sa zdá, že je úplným opakom pol miliónovej Bratislavy no tieto mestá majú podobnú štruktúru.

Z niektorých uhlov dokonca vyzerajú skoro rovnako, napríklad, keď si predstavíte Bratislavský hrad z druhej strany Dunaja vyzerá to ako záber na Saumur a zámok Château de Saumur, ktorý je podobný Bratislavskému hradu.

2. Rio de Janeiro – Klin

V malej dedinke na Orave máme vlastnú 9 a pol metrovú repliku Sochy Ježiša Krista, ktorú poznáte z Ria de Janeira. Tú slovenskú vytvoril miestny remeselný majster a tak sa stala už treťou replikou tejto známej sochy vo svete. Hlavným zámerom bolo nalákanie turistov no táto socha má za úlohu taktiež ochraňovať Oravu. Originálna socha váži neuveriteľných 1 145 ton a ročne ju navštívia milióny turistov, tá oravská váži „len“ 23 ton.

3. Nový Zéland – Modrová

Nový Zéland na Slovensku! Pri vstupe do dedinky Modrová Vás prekvapí značka, ktorá hovorí, že sa nachádzate na Novom Zélande. Na farme v Modrovej sa okrem „Nového Zélandu“ nachádza aj „Austrália“ a zvieratá, ktoré tam prirodzene žijú. Je to napríklad škótsky dobytok, ovce a aj klokany a emu. Hlavnou atrakciou sú však tradičné príbytky Maorov a hobitie príbytky preslávené knižnou a filmovou trilógiou Pán Prsteňov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @new_zealand.hobbiton,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hricková (@b.o.r.a.h.r.i.c),

4. New York – Pezinok

Na počudovanie má New York a Pezinok niečo spoločné – Sochu slobody. Jediným rozdielom je ich výška, tá v New Yorku meria 93 metrov a pezinská má 5 metrov. Kým Newyorská Socha slobody je najnavštevovanejšou atrakciou na svete, tá pezinská slúži iba ako orientačný bod. „Stretneme sa pri Soche slobody,“ znie to úžasne, že?

5. Amesbury – Holíč

Keď sa povie Amesbury málokomu by napadlo no Stonehenge je už o čosi známejšie miesto. Tieto najstaršie slnečné hodiny na svete z doby kamennej sa nachádzajú práve neďaleko Amesbury. Ak teda neplánujete cestu do Británie môže Vám postačiť „dvojička“ v Holíči. Menihiry (praveké kamenné piliere) sú v Holiči, podobne ako pri Amesbury, rozostavené ako slnečné hodiny. Na pilieroch sú vytesané rôzne symboly či dokonca tvary pripomínajúce ľudí a zvieratá.

https://www.instagram.com/p/B1ZqYNPF0Us/

 

Zdroj: instagram.com/kikositar

 

6. Dolná Morava – Bojnice

V porovnaní s predošlými atrakciami sú tieto dve z nich najbližšie k sebe. Chodník nad korunami stromov v Bojniciach je po jeho otvorení veľmi často navštevovanou atrakciou na Slovensku. Obdobnú a oveľa staršiu a väčšiu Stezku v oblacích majú v Česku, presnejšie na v horskom rezorte na Dolnej Morave. Bojnický chodníček sa týči do výšky 30 metrov zatiaľ ten na Dolnej Morave má až 60 metrov. Česká Stezka v oblacích unesie až 4000 návštevníkov ak sú vhodné poveternostné podmienky.

 

Zaujali Vás tieto miesta? Boli ste už na niektorej z uvedených atrakcii? Ak nie, kam by ste sa radi išli pozrieť?

zdroj: soda.o2.sk

0 replies on “Nemusíte cestovať ďaleko: 6 svetových atrakcií, ktoré máme aj na Slovensku a sú úžasné”