Niektorí Slováci by odmietli transfúziu od očkovaného aj v prípade, keby im šlo o život

Aj napriek podloženým dôkazom vedcov a niekoľkomesačnému výskumu opodstatnenosti a účinnosti vakcín sa stále nájdu odporcovia, ktorí by sa nedali zaočkovať a ani by neprijali transfúziu v prípade, ak by im šlo o život.

Tretia vlna koronavírusu je už oficiálne aj na Slovensku a je možné, že práve táto vlna bude ešte tragickejšia ako tá predchádzajúca. Mnohí vedci to považujú za následok nízkej zaočkovanosti Slovákov.

Za očkovanie hraje aj vysoké číslo nezaočkovaných, ktorí sa nachádzajú vo vážnom stave v slovenských nemocniciach. Viac ako 90 % pacientov s koronavírusom v nemocniciach je nezaočkovaných.

Odporca očkovania je aj Marián zo Svidníka, ktorý pre tvnoviny.sk prezradil, že zaočkovať by sa určite nedal. Ako argument proti očkovaniu použil to, že očkovanie je podľa neho debilina na entú.

Marián zároveň dodal, že okrem očkovania odmieta aj transfúziu od zaočkovaného. Slovákov s podobným názorom je na Slovensku hneď niekoľko. Okrem Mariána to je aj pacientka z martinskej nemocnice, ktorá odmietala transfúziu od zaočkovaného pred ortopedickým zákrokom.

Obaja odporcovia sa boja, že krv zaočkovaných je kontaminovaná. Lekári však upozorňujú na to, že krv v transfúziách je bezpečná a obsahuje len extrahované zložky.

VIDEO

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Niektorí Slováci by odmietli transfúziu od očkovaného aj v prípade, keby im šlo o život”