Pekáreň žalovaná za nezákonné zaujatie voči zamestnancom LGBTQ +

Pekáreň v Texase čelí dvom samostatným súdnym sporom od bývalých zamestnancov. Tvrdia, že boli prepustení z dôvodu diskriminácie proti LGBTQ +.

Gilbert Johnson a Katherine Phillips pre agentúru OutSmart uviedli, že z podniku ich prepustili, pretože Gilbert je homosexuál a Katherine je lesbička. Gilbert ďalej tvrdí, že bol čiastočne prepustený a namiesto neho prijali transsexuálneho zamestnanca, ktorý bol takisto prepustený. Podnik, ktorý vlastnia ženy, vydala vyhlásenie, v ktorom poprela tieto obvinenia a uviedla, že sa tešia na príležitosť predostrieť skutočnosť prípadu pred súdom.

,,Chceme poukázať na to, že v obidvoch prípadoch došlo k nezákonnej zaujatosti,” uviedol, právnik a aktivista LGBTQ + zastupujúci Gilberta a Katherine. „Aj tie najlepšie spoločnosti robia chyby a predpojatosť sa musí minimalizovať.“

„Berieme vážne akékoľvek obvinenia, ale sme si istí, že tieto obvinenia jednoducho nie sú pravdivé,” uviedli vo vyhlásení majiteľky Dessert Gallery. „Veríme, že správne miesto na zverejnenie skutočností tohto prípadu je v súdnej sieni, a tešíme sa na túto príležitosť.”

Gilbert, vtedajší generálny manažér, v súdnych spisoch tvrdí, že bol predmetom sexualizovaného komentára od manžela jeho nadriadenej. Tvrdí tiež, že jeho povinnosti mu boli odobraté okamžite po prijatí transsexuálneho zamestnanca. Gilbert ďalej tvrdí, že veci sa zhoršili, keď spolu s Katherine bránili svojich trans zamestnancov.

Obaja zamestnanci tvrdia, že Dessert Gallery porušila ich práva podľa hlavy VII zákona o občianskych právach z roku 1964. Najvyšší súd USA minulý rok v okrese Bostock V Clayton vyhlásil, že diskriminácia na pracovisku na základe sexuálnej orientácie alebo rodovej identity je protiústavná.

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com, Instagram
0 replies on “Pekáreň žalovaná za nezákonné zaujatie voči zamestnancom LGBTQ +”