Toto je najmladšia žena s obrovskou bradou.,,Prečo musím výzor svojho tela stále vysvetľovať? Hovorí

Harnaam Kaur sa objavila v Guinnessovej knihe rekordov ako držiteľka rekordu pre najmladšiu ženu s bradou.

Keď bol jej záznam 7. septembra 2015 potvrdený, mala 24 rokov 282 dní. Stala sa okrem iného modelkou na voľnej nohe a motivačnou rečníčkou, ktorá šíri svoje posolstvo pozitivity tela.

Ako by ste očakávali, Harnaam sa často pýtajú frustrujúce alebo necitlivé otázky o jej brade. Na otázku typu ,,prečo máš bradu?”Harnaam niekedy chuť sarkasticky odpovedať. ,,A prečo má tvoj otec bradu?“

Harnaam často čelí vo svojom okolí nepriateľstvu alebo nevedomosti. „Toľko ľudí zápasí so zdravotným stavom. Ženy s ochlpením na tvári nie sú výnimkou.“ Diagnostikovali jej syndróm polycystických vaječníkov, keď mala 12 rokov čo je stav, ktorý majú milióny žien na celom svete. „Toľko žien má ochlpenie na tvári a sú ignorované, pretože sa to vymyká „norme“. Vysmievajú sa nám z niečoho, čo je pre naše telo také prirodzené.

Rodové stereotypy zohrávajú veľkú úlohu v tom, ako sa s ňou a ostatnými ženami s ochlpením na tvári zaobchádza, domnieva sa Harnaam.

,,Prečo musím výzor svojho tela stále vysvetľovať? Ženské telá sú tak diskutované. Fyzický vzhľad sa po čase zmení, brada mi zmizne, ale moja správa stále zostane.“

Napriek svojmu silnému posolstvu Harnaam tvrdí, že kým sa dostala tam, kde je dnes, k sebaláska a prijatiu samej seba, prešla veľmi dlhú cestu.

„Kedysi som nosila tepláky alebo oblečenie môjho brata. Tajila som, že som žena. Aby som bola úprimná, stále to niekedy robím, pretože nemám chuť odpovedať na hlúpe otázky ľudí. Veľa vecí vo mne stále vyvoláva túžbu vrátiť sa k tomu mladému dievčaťu, ktorým som bola. Vtedy som potrebovala, aby ma niekto počúval.”

Veľkým zlomom pre Harnaam však bolo, keď vycestovala do New Yorku, USA. Ukázala sa na WorldPride NYC a hovorila pred tisíckami ľudí. „Vyzerať takto a povzbudzovať tisíce ľudí, to bol pre mňa obrovský pokrok. Mohla som šíriť svoje posolstvo.“

Jej odkaz sebalásky, je nechať ľudí vedieť, že čokoľvek prežívajú, nie sú sami. „Nie si sám, keď bojuješ so šikanou, so sebaúctou, nedostatkom sebadôvery, nech je to čokoľvek.“

Inšpiruje ľudí, aby prijali svoju krásu, nech už má akúkoľvek formu. Harnaam je právom, veľmi hrdá na to, čo ako rečník dosiahla. ,,Je toho oveľa viac, čo by som chcela urobiť, ale teraz som taká šťastná.”

Medzi jej ďalšie úspechy patrí titulka v časopisoch Cosmopolitan a Glamour. „Predstavte si, že si prezeráte časopis, na ktorého titulke sa o 10 rokov neskôr objavíte práve vy.

Niekoľko rokov na to, odkedy bola Harnaam ocenená jej rekordným titulom, sa toho veľa zmenilo, vrátane mnohých slotov pre rečníkov, profilov a samozrejme uvedenia vo viacerých vydaniach ročníka Guinnessovej knihy rekordov.

Zdroj
0 replies on “Toto je najmladšia žena s obrovskou bradou.,,Prečo musím výzor svojho tela stále vysvetľovať? Hovorí”