Úradnik neverim mužovi, že prišiel o nohu. Lekár napísal list úradom, ktorý sa len tak nevidí

Benovi Perrymu v roku 2018 amputovali pravú nohu potom, čo ho zrazilo auto.

Ben Perry pracoval ako technik dopravného značenia, ktorý pri nehode prišiel o nohu. Je smutné, ak človeka postretne takáto tragédia, no je ešte smutnejšie, keď úrady nepomáhajú takýmto ľuďom a iba im to sťažujú.

Keď nadišiel čas na obnovu preukazu pre zdravotne postihnutých, úradník Bena vyzval, aby predložil ďalšie dôkazy o svojom zdravotnom postihnutí.

V príspevku, ktorý zdieľal Perry na Twitteri, to lekár okomentoval veľmi jasne, „…jeho noha mu znova nevyrástla“. Príspevok získal viac ako 9 000 retweetov a stovky komentárov, mnohé od ľudí s podobnými skúsenosťami.

Ben uviedol, že mu už bol schválený nový preukaz pre zdravotne postihnutých, grófskou radou Worcestershire, ktorá uviedla, že sa riadi postupmi stanovenými vládou.

Úryvok z príspevku zdieľaného online „Táto amputácia ho vážne oslabila chronickým syndrómom fantómových končatín a večnou bolesťou v jeho nohe. Bol by som vďačný, keby ste to mohli vziať do úvahy. Je samozrejme nepravdepodobné, že by sa táto situácia zmenila, pokiaľ nám lekárska veda nedovolí prišiť mu novú nohu,“ uviedol lekár.

Ben, si tento komentár od lekára veľmi váži a ďakuje mu, že sa postavil na jeho stranu. Pre neho je preukaz skutočne dôležitý, hlavne pri vystupovaní a nastupovaní do auta. Iné dni má zas veľké bolesti a potrebuje na svoj presun aj invalidný vozík. ,,Tento preukaz je rozhodujúci pre zachovanie mojej nezávislosti“.

Zdroj

www.dailymail.co.uk

Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Úradnik neverim mužovi, že prišiel o nohu. Lekár napísal list úradom, ktorý sa len tak nevidí”