Aká je úloha uzáveru vo fľašiach s rastlinným olejom? Osvojte si tento tip a šetrite svoje peniaze!

Bez rastlinného oleja sa v kuchyni zaobídete len málokto. Je neodmysliteľnou súčasťou vyprážania, dochucovania šalátov alebo prípravy koláčov.

Pri nákupe fľaškového oleja ste si pravdepodobne všimli, že každý z nich je uzatvorený špeciálnym spôsobom.

V hrdle fľaše sa nachádza uzáver typický pre olej. Vytvára potrebné utesnenie, no nie každý vie o jeho druhej funkcii.

S najväčšou pravdepodobnosťou ho po otvorení fľaše vyhodíte do koša. Táto zdanlivo zbytočná časť pomáha šetriť olejom a jednoduchšie ho dávkovať. Ponúkame vám metódu, akou to dosiahnete…

Najdôležitejšie je, aby ste odstránenú zátku vložili späť do hrdla fľaše.

Po vybratí ho prevráťte a zasuňte medzi „zúbky“ tak, aby bola okrúhly uzáver hore.

Uistite sa, že koncový uzáver je vo vodorovnej pozícii. Potom jemne zatlačte, ale len trochu, aby uzáver nespadol dovnútra. Po bokoch sa objavia otvory. Vyrobíte si teda akýsi dávkovač oleja.

Olej bude teraz vytekať tenkým prúdom a aj keď fľašu príliš nakloníte, nič nevyleje. Na vyprážanie a dochucovanie šalátov je to nenahraditeľná vec.

Ak ste túto metódu ešte nevyskúšali, určite nestrácajte čas. Uvidíte, že táto rada vám pomôže znížiť spotrebu rastlinného oleja. Navyše, hrdlo fľaše zostane vždy čisté, bez mastných miest.

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aká je úloha uzáveru vo fľašiach s rastlinným olejom? Osvojte si tento tip a šetrite svoje peniaze!”