Ako milovať manžela a deti bez toho, aby ste niekoho pripravovali o vašu pozornosť?

Často počujeme, že muži by mali byť pre ženy dôležitejší ako deti. Hovorí sa však, že starostlivosť o deti je pre matku prioritou. Koniec koncov, sú zmyslom jej života.

Preto je náročné pochopiť, ako by mala žena konať, keďže v mnohých prípadoch je riešenie individuálne a každý má na to svoj špecifický názor.

Mali by byť muži dôležitejší ako deti?

Priaznivci argumentu, že muži sú dôležitejší, ako deti, používajú fakt, že sú hlavou rodiny. Údajne zabezpečuje celú rodinu a preto musí žena v prvom rade brať do úvahy jeho záujmy. Až potom je na rade starostlivosť o deti.

two babies and woman sitting on sofa while holding baby and watching on tabletunsplash

Odvrátenou stranou mince je však to, že niekedy deti vyrastajú s pocitom, že ich rodičia nemajú radi.

V prostredí, v ktorom vyrastali a boli vychovávané, bolo manželstvo rodičov na prvom mieste a to môže mať vplyv aj na formovanie ich osobnosti vo svete dospelých.

Je tiež potrebné objasniť, že pre zdravý vývoj dieťaťa je nevyhnutná pozornosť oboch rodičov. Reč je o vytvorení emocionálneho prepojenia, nie finančného zabezpečenia.

a woman stares into a man's eyes lovinglyunsplash

„Deti – zmysel života ženy“

Vráťme sa k ľuďom, ktorí veria, že deti sú zmyslom života všetkých žien.

Svoj názor vysvetľujú tým, že žena bola stvorená pre ich narodenie a výchovu. Na splodenie dieťaťa sú však potrebné obe pohlavia a žiť v prospech niekoho, či už je to muž alebo dieťa, je utopická predstava.

Milované deti, ktoré boli vychovávané ako niečí zmysel života, budú vždy na niekom závislé. V dospelosti sa ťažko rozhodujú, vyrovnávajú s problémami a budujú si vlastné vzťahy.

black and white nike sneakersunsplash

Každý človek preto musí v prvom rade milovať sám seba a nekompenzovať si pocity menej cennosti skrz starostlivosť o partnera či deti.

Je dobré snažiť sa o zdravú rovnováhu. A nedávajte slovo „povinnosť“ vedľa slova „láska“. Pocity predsa nie sú o tom, čo by ste mali, ale o tom, čo chcete.

Zdroj: vazhnoznat.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako milovať manžela a deti bez toho, aby ste niekoho pripravovali o vašu pozornosť?”