Boj prezidentky Zuzany Čaputovej so zdražovaním. TOTO chce urobiť

V posledných týždňoch Slovákov trápia správy o zdražovaní energie. Ceny na burzách stúpajú, a s nimi aj nepokoje v slovenskom parlamente, či v spoločnosti. K situácii sa najnovšie vyjadrila aj prezidentka.

Ceny za plyn a energiu majú stúpnuť až o desiatky eur, a bežná rodina tak za rok zaplatí až o 120 eur navyše. Minister hospodárstva, Richard Sulík, sa však snaží ľudí upokojiť. Podľa jeho vlastných slov, sa ceny vrátia len na úroveň spred minulého roka.

Prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová, sa rozhodla pomôcť a najnovšie organizuje diskusiu s hlavným ekonómom NBS Michalom Horváthom, hlavnou ekonómkou SP Máriou Valachyovou, riaditeľom IFP Jurajom Valachym, generálnou riaditeľkou Sekcie sociálnych štatistík a demografie ŠÚ SR Ľudmilou Ivančíkovou a výkonnou riaditeľkou SNS pre ľudské práva Silviou Porubänovou.

Stretnutie sa uskutoční 29. septembra v Prezidentskom paláci. Prezidentka sa chce hlavne zaoberať následkami rastu cien na spoločnosť. V popredí by mali byť hlavne ľudia, ktorí žijú v riziku chudoby.

Je možné, že vytvoríme tarifu, ktorá bude pre domácnosti, ktoré sú naozaj ohrozené energetickou chudobou,“ vysvetľuje Sulík. Táto tarifa by sa mohla dotknúť desiatok tisíc domácností.

Analytici taktiež občanom pripomínajú, že je možné ušetriť kvalitnejším zateplením, výmenou okien či rozumnejším vetraním.

zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Boj prezidentky Zuzany Čaputovej so zdražovaním. TOTO chce urobiť”