Bývalá narkomanka zdieľa silný odkaz ,,Začala som plakať, hneď ako sa začal môj program obnovy,“

Virginia Burton strávila väčšinu svojho života vo väzení. No v máji hrdo ukončila štúdium na Washingtonskej univerzite po získaní štipendia v roku 2020.

Virginia „Ginny“ Burtonová mala iba 6 rokov, keď ju jej drogovo závislá matka priviedla prvýkrát k drogám, a to k marihuane. Ako 12 -ročná užívala pervitín a keď mala 14 rokoch, študentku Virginiu, vyhodili zo školy a začala s crackom.

,,Prešla som zo skutočne sladkého dieťaťa na nahnevaného a agresívneho mladého človeka,“ uvádza 48 -ročná Virginia pre TODAY Health.

Virginia sa pristihla, ako prechádza z jedného zariadenia zaistenie mladistvých do druhého. Do roku 2012 bola Virginia, trojnásobná mama, bez domova, závislá na heroíne a odpykávala si niekoľko trestov odňatia slobody. ,,Môj život bol nočnou morou.“ Ale dnes to tak už nie je.

V máji Virginia , ktorá je po väzení triezva viac ako osem rokov, ukončila štúdium politológie na Washingtonskej univerzite. Nedávno na Facebooku zdieľala fotografie tohto míľnika. Obrázok vľavo je strašidelný záber z roku 2005 a na druhom je vidieť Virginiu, ako žiari v čiapke na štátniciach.

„Úprimne som si myslela, že zomriem na lavičke v parku s ihlou v ruke alebo výstrelom do hlavy. Nikdy by som si nemyslela, že môj život bude vyzerať tak, ako dnes. Prestaň sa predávať. Nevieš, čo môže zajtrajšok priniesť, takže by si so zmenou mohol začať už dnes.“

Pre jej deti, 29 -ročného Josepha, 28 -ročného Jordana a 15 -ročnú Giu, to bol veľmi emocionálny deň.

,,Začala som plakať, hneď ako sa začal môj program obnovy,“ vysvetľuje Virginia. ,,Samú seba som sklamala a trvalo to príliš dlho. Vždy som mala pocit, že ľudia ako ja z rozbitých rodín nemajú nárok na pekný a šťastný život. Ale to nie je pravda. Máme na tento život rovnaké právo ako všetci.“

Virginia sa v mnohých ohľadoch cíti ako znovuzrodená. Objavila lásku k turistike a v roku 2019 vystúpila na vrchol ľadovca washingtonskej hory Rainier. Denne medituje a stravuje sa prevažne ako vegetariánka. Dúfa, že svoje vzdelanie raz využije na obnovu väzenského systému tým, že ho zmení na rehabilitačné prostredie. Aby sa Virginia udržala na ceste k uzdraveniu, zúčastňuje sa pravidelných stretnutí.

,,Dnes mám naozaj pocit, že som osobou, o ktorej som vždy vedela, že je v mojom srdci.“

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bývalá narkomanka zdieľa silný odkaz ,,Začala som plakať, hneď ako sa začal môj program obnovy,“”