Dnešná doba: Strach zo starnutia a plastické operácie moderných žien. Je to potrebné?

Strach z veku núti mnohé ženy k drastickým opatreniam. Extrémne metódy omladzovania sú čoraz viac obľúbené u žien, ktoré ešte neprekročili ani 40-ročnú hranicu. Príčinou je snaha oddialiť výskyt vrások a predĺžiť mladosť.

Mnoho žien je presvedčených, že práve vrásky z nich robia menej atraktívne osoby a preto aj po 70-tke chcú, aby ich pokožka bola hladká a vyzerala na 25 rokov.

woman wearing brown and beige blouse holding brown pouch bagunsplash

Krása je v očiach toho, kto sa pozerá

Krása nemá pravidlá. Tvár 90-ročnej ženy môže byť krásna aj s hlbokými vráskami, za ktorými sa skrýva obrovské množstvo zážitkov a emócií. Krása je v očiach toho, kto sa na ňu pozerá,“ hovorí dnes 47 -ročná Penelope Cruzová.

Keď je žena fixovaná na svoju krásu, nemôže žiť plnohodnotný život. Neustále sa vystavuje psychickému stresu – nekonečné premýšľanie o tom, ako vyzeráte, či nie je vaše čelo príliš zvráskavené a podobne.

Aký je vôbec zmysel usilovať o večnú mladosť?

Robí hladká pokožka človeka šťastným? Zaručuje nám vzhľad pokoj v duši a harmóniu so svetom okolo nás? Buď sa máš rád preto, aký si a akceptuješ prirodzené zmeny, alebo nie. Sú dámy, ktoré sa neuchýlia k extrémnym procedúram a vo vyššom veku očarujú ľudí svojou charizmou, inteligenciou a prirodzeným šarmom.

smiling woman in shallow focus photographyunsplash

Pozrite sa na vynikajúcu baletku Maju Pliseckú

Toto povedala o svojom vzhľade: „Pred vráskami niet úniku…Viete, existuje stará záhrada a nová záhrada. Ale či je upravená alebo nie, je už celkom iná vec. Rovnako je to aj s tvárou človeka: vždy vidíte, či je upravená alebo zanedbaná. “

A čo slávna kráska Monica Bellucci? Vo veku 56 rokov sa herečka neuchýlia k vážnym kozmetickým zásahom. Áno, zdobia ju vrásky, ale vôbec to nemá vplyv na jej prirodzenú príťažlivosť a krásu.

To isté sa dá povedať o milej Julii Roberts, ktorá je tiež v klube 50-nikov, ale ani tak nestratila iskru v očiach.

Existujú ženy, ktoré sa neboja svojho veku a ani vrások. Vyžaruje z nich kúzlo a pokoj, ktoré im môžu závidieť mnohé 30-ničky.

Prečo sa ľudia nestarajú o stav svojej duše tak ako o stav svojej pokožky? Ak žena miluje seba a svoje okolie, stará sa o svoje zdravie a užíva si každý nový deň, nezávisí na názore niekoho iného, bude stále vyzerať atraktívne aj vďaka tým rokom, ktoré prežila.

A dámy s plastickými operáciami, na ktorých už nie je vidieť prirodzený výraz tváre, predstavujú pokusy, ako oklamať prírodu. Francúzky veria, že absencia vrások u zrelej ženy je skôr znakom psychických problémov než dôvodom na obdiv alebo závisť.

Niektoré procedúry navyše nie sú vždy úspešné a môžu len pokaziť celkový vzhľad. Stojí to za to, riskovať a snažiť sa udržať si mladý vzhľad za každú cenu?

 

Zdroj: takprosto.cc

0 replies on “Dnešná doba: Strach zo starnutia a plastické operácie moderných žien. Je to potrebné?”