Hygienikovi Mikasovi dochádza trpezlivosť s politickými predstaviteľmi – TOTO IM ODKAZUJE

Ján Mikas, hlavný hygienik Slovenskej republiky, má po krk neoprávnených útokov na Úrad verejného zdravotníctva. Podľa hygienika si politici stavajú voličskú základňu na vyjadreniach a útokoch na túto inštitúciu.

Mikas zdôraznil, že vyjadrenia politikov nie sú korektné a že sa nimi snažia očierniť uznávanú inštitúciu, ktorá je v aktuálnej pandemickej dobe jednou z najvyťaženejších.

Mikas sa rozhodol prehovoriť na sociálnej sieti, kde uverejnil príspevok so slovami: „Nezaslúžime si takéto nefér útoky.

Pripomíname, že Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) a regionálne úrady verejného zdravotníctva sú odborné apolitické orgány, ktoré si plnia svoje povinnosti vyplývajúce zo zákonov a vyhlášok.“

Úrad verejného zdravotníctva podľa Mikasa nevykonáva svoju činnosť na to, aby bol v konečnom dôsledku súčasťou politických hier. Hlavný hygienik dodal:

,,Našim cieľom je chrániť zdravie a životy, a to sa snažíme robiť s maximálnym nasadením od začiatku pandémie.“ V závere stanoviska vyzval politických predstaviteľov, aby to rešpektovali.

Zdroj: hitky.sk,

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hygienikovi Mikasovi dochádza trpezlivosť s politickými predstaviteľmi – TOTO IM ODKAZUJE”