štvrtok, 13 júna, 2024

„Milujte vašu manželku tak, ako by ste chceli, aby milovali vašu dcéru.“ Toto by ma vedieť každý otec

Prepojenie medzi otcami a dcérami je neuveriteľne silné a určuje cestu dievčaťa k dospelosti. Štúdie ukazujú, že deti, ktoré majú milujúceho otca, sú emocionálnejšie, sociálne aktívnejšie a sebavedomejšie.

Otcovia do značnej miery určujú budúcnosť ich dcér, preto by mali byť veľmi opatrní a vynakladať veľké úsilie na výchovu svojich princezien.

Otec predstavuje príklad toho, ako sa budú muži správať k ich dcére

Vzťah medzi manželom a manželkou slúži ako príklad a formuje postoj dcéry k tomu, čo má očakávať od svojho budúceho partnera.

Pri komunikácii so svojou manželkou by si mal manžel pamätať, že by mal svoju ženu milovať rovnako, ako by si želal, aby bola milovaná aj jeho dcéra. Nemal by sa báť prejavovať svoje city a mal by svoju dcéru viesť k tomu, aby sa nikdy neuspokojila s niečím menším, ako si zaslúži.

Otec by mal dať dcére všetku svoju lásku

https://www.instagram.com/p/BgwWNvkBZ8_/

Každá žena bude vždy ockovým dievčatkom, preto by sa otec nemal hanbiť ukazovať, že jeho dcéra je pre neho celý svet. Dcéry budú vždy potrebovať jeho lásku, aby zvýšili svoju sebaúctu a uvedomili si, že si zaslúžia byť milované. Nikto nemôže nahradiť otca, preto by mal do tejto role investovať čo najviac.

Je dôležité rozprávať sa s dcérou o jej vonkajšej a vnútornej kráse

https://www.instagram.com/p/BklzbGPjGJb/

Dievčatá aj ženy často pochybujú o sebe počas celého svojho života. Vplyv rovesníkov, sociálnych sietí a nedosiahnuteľných štandardov krásy ich môže prinútiť porovnávať sa s inými a spôsobiť tak problém so sebavedomím.

Otcovia by mali chváliť svoje dcéry a pripomínať im, ako sú krásne navonok aj zvnútra. Je v ich moci zabrániť ostatným, aby ničili duševné zdravie ich dcér.

Je pre ňu dôležité, aby cítila otcovu prítomnosť

https://www.instagram.com/p/BVfFw3RlnR7/

Nezáleží na tom, koľko má dcéra rokov, vždy bude potrebovať bezpodmienečnú lásku a podporu od svojho otca. Samozrejme, bude sa učiť aj z vlastných chýb a jej otec ju nemôže ochrániť pred všetkými ťažkosťami života. Ale istota, že aj v najťažšom okamihu má pri sebe človeka, na ktorého sa môže vždy spoľahnúť, je na nezaplatenie.

Je pre ňu dôležité, aby si jej otec vypočul všetko, s čím by sa chcela podeliť

https://www.instagram.com/p/B6KpwEvltWW/

Bez ohľadu na vek chce byť každá dcéra vypočutá a pochopená. Otcovia by nemali ignorovať problémy svojich dcér, bez ohľadu na to, aké bezvýznamné sa im môžu zdať. A predstieranie nepomôže. Dcéra vycíti ľahostajnosť, a tým sa oslabí aj jej dôvera vo vás. Je dôležité neignorovať jej potreby a pokúsiť sa jej poskytnúť všetky druhy emočnej podpory.

 

Šťastné spomienky – darček, na ktorý nikdy nezabudneme

https://www.instagram.com/p/B5fTB9oh3tU/

Žiaľ, pozornosť otca nemôže nahradiť žiaden smartfón. Spoločné jedenie zmrzliny, rodinný výlet na víkend alebo spoločenské hry nie je len strata času a peňazí, ale skvelý spôsob, ako vytvoriť emocionálne spojenie. Otcovia by mali svojim dcéram vštiepiť to, že na každej maličkosti záleží a každý okamih môže byť mimoriadny.

 

Otec môže naučiť svoju dcéru mnoho vecí

https://www.instagram.com/p/BEJbtUHppRv/

Otec by si mal nájsť čas, aby odpovedal na všetky jej otázky a uspokojil jej zvedavosť. Spoločne strávený čas je pre dievča veľkou príležitosťou naučiť sa opraviť umývadlo či dokonca vymeniť koleso. Prečo naďalej deliť vedomosti na „dievčenské“ a „nedievčenské“?

 

Dcéry vidia v otcoch ideálnych mužov

https://www.instagram.com/p/B8XZCAloM5c/

Každá dcéra verí, že jej otec je prototyp muža. Spôsob, akým sa správa, rozhoduje a komunikuje s inými ľuďmi, ovplyvňuje aj jej vnímanie sveta. Je to on, kto určuje vlastnosti, ktoré bude hľadať vo svojom budúcom manželovi. Preto by otcovia mali pomáhať svojim dcéram robiť lepšie rozhodnutia a žiť život, aký si zaslúžia.

 

Otcovia by mali byť pripravení nechať svoju dcéru odísť

https://www.instagram.com/p/Blf-_MxHWc-/

Otcovia chcú chrániť svoje dcéry pred všetkými nebezpečenstvami na svete vrátane chlapcov. Často si myslia, že ich dievčatko je príliš mladé na vzťah alebo že si dotyčný chlap nezaslúži taký poklad. Otec musí dávať pozor svoju dcéru, no musí si tiež uvedomiť, že jedného dňa opustí hniezdo a začne svoj vlastný život.

Je možné, že urobí chyby, od ktorých ju chcel jej otec chrániť, a pravdepodobne mu ublíži. Nakoniec však bude hrdý na úžasnú, sebestačnú ženu, akou sa v budúcnosti stane.

Súhlasíte s tým, že otec je jedným z najvplyvnejších mužských vzorov pre dievča? Akú radu by ste dali otcom?

 

zdroj:brightside.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights