Od roku 2022 sa zvýši dôchodok, ale táto vec každého nahnevá

V týchto dňoch ste sa mohli dozvedieť o zvyšovaní dôchodkov, ktoré pripravuje vláda. Aj napriek tomu, že mnohí sa ich zvyšovaniu potešili, Erik Tomáš, podpredseda strany Hlas-SD, o zvyšovaní hovorí ako o veľkej hanbe.

Zvyšovanie slovenských dôchodkov doteraz fungovalo na princípe valorizácie o minimálnu pevnú sumu. Od roku 2022 sa má tento systém zmeniť. Nová hodnota dôchodkov sa má meniť v súlade s dôchodcovskou infláciou.

Podpredseda Hlasu-SD tvrdí, že na ministerstve práce a vo vláde nikto nemihne ani brvou a tak sa spolu s poslancami na čele s Petrom Pellegrinim rozhodli podať novelu zákona o sociálnom poistení.

Novelu chcú podať na októbrovej schôdzi. Novela má špecifikovať minimálne zvýšenie dôchodkov slovenských dôchodcov. Dôchodok by sa mal podľa novely zvyšovať o minimálne 2 % zo sumy aktuálneho dôchodku.

Od roku 2022 majú byť dôchodky Slovákov zvyšované podľa dôchodcovskej inflácie, ktorá zahŕňa medziročný nárast cien za ich domácnosti za prvý polrok aktuálneho roka.

Slovenskí dôchodci sa v roku 2022 dočkajú zvýšenia ich dôchodku o 1,3 % a to na základe údajov zo Štatistického úradu SR, podľa ktorého je dôchodcovská inflácia práve na spomínanej úrovni.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Od roku 2022 sa zvýši dôchodok, ale táto vec každého nahnevá”