Okná a podlahy umývam PODĽA TOHTO TRIKU. Prach a špina sa stanú minulosťou

Pre mnohých ľudí je umývanie okien prácou, ktorá si vyžaduje veľa času a úsilia, pretože špinu musíte najskôr zmyť a potom sa zbaviť škvŕn. Mokré čistenie podláh často prináša neuspokojivé výsledky –

špina zostáva aj po vysušení a niekedy máme pocit, že povrch podlahy je pokrytý akýmsi povlakom – nevidíme žiaden lesk ani pocit čistoty. Skúste metódu, ktorá efektívne vyčistí vaše okná v priebehu niekoľkých minút a udrží vaše podlahy čisté a žiarivé!

Použite lavór, nalejte do neho 5-6 litrov vody a pridajte 1/2 lyžice akéhokoľvek umývacieho prostriedku na riad a 1-1,5 lyžice octu. Dobre premiešajte.

Taktiež budete potrebovať handru, s ktorou budete produkt nanášať na okná, zmývať špinu a uterák, ktorý dobre odsaje vlhkosť.

Namočte handru do roztoku, utrite povrch okna a potom tekutinu zachyťte savým uterákom. Okno je umyté! Mimochodom, táto metóda je vhodná aj na umývanie zrkadiel. Tie  nakoniec pretrite handrou, ktorá po sebe nezanecháva vlákna a dokonale vyleští povrch.

Na čistenie podláh: Do 7-8 litrov vody pridajte polovicu odporúčanej dávky akéhokoľvek čistiaceho prostriedku na podlahy (zvyčajne 1/2 uzáveru). Ako posledná možnosť je vhodný aj prostriedok na umývanie riadu. Teraz nalejte do vody 25 gramovú fľašu bežného glycerínu. Zmiešajte všetky prísady a umyte podlahu.

Krása takéhoto čistenie podláh spočíva v tom, že povrch zostáva nelepivý, ale aj čistý a lesklý. To znamená, že čím dlhšie budete tento výrobok používať, tým lepšie budú vaše podlahy vyzerať a dlhšie zostanú čisté!

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Okná a podlahy umývam PODĽA TOHTO TRIKU. Prach a špina sa stanú minulosťou”