Recept: Pripravte si prírodný liek z aloe vera, ktorý vám uľahčí život pri rôznych ochoreniach

Už v starovekých spisoch Grékov a Egypťanov boli popísané vlastnosti aloe a spôsoby použitia na lekárske a kozmetické účely. V staroegyptskom traktáte, známom ako „Ebersov papyrus“ (asi 3,5 tisíc rokov starý), sa teda hovorí, že aloe bolo uctievané dokonca aj vtedajšími faraónmi, ktorí v ňom videli elixír dlhovekosti.

Táto úžasná rastlina sa často nachádza na parapetoch ako dekorácia, no má využitie v mnohých oblastiach či už ako kozmetický pomocník alebo liek na rôzne ochorenia.

green aloe vera plantunsplash

Domáca šťava z aloe

Medicína už dlho uznáva účinnosť tejto rastliny v boji proti mnohým ochoreniam. Sila aloe v špeciálnom chemickom zložení, ktoré obsahuje emodín (inhibuje množenie rakovinotvorných buniek), acemanán (zvyšuje imunitnú odolnosť) a enzým proteáza (ovplyvňuje obal rakovinotvorných buniek).

Je dôležité vedieť, že aloe pomáha v kombinácii s lekárskymi postupmi, ale neberie sa ako náhrada klasickej liečby. Faktom je, že šťava z tejto rastliny obsahuje veľa aminokyselín, vitamínov, minerálov a alkaloidov, ktoré dodávajú telu extra podporu. Preto môžete šťavu z aloe použiť na prevenciu chorôb – vek rastliny musí byť minimálne 3 roky.

Čo na to potrebujete?

  • 150 g dužiny aloe vera
  • 250 g čerstvého tekutého medu
  • 2 pl likéru

Príprava:

  1. Odrežte listy aloe a odstráňte z nich šupku. Z vonkajšej strany to zvládnete pomocou noža, ak to robíte z vnútornej, vydlabte to lyžičkou.
  2. Výslednú hmotu vložte do mixéra a pridajte med.
  3. Prilejte likér a všetko rozmixujte mixérom dohladka.
  4. Výslednú tekutinu naleje do nádoby s nylonovým viečkom.

Mali by ste užívať 1 polievkovú lyžicu trikrát denne 15-20 minút pred jedlom. V prvom týždni sa pacientom zlepší celkový stav a majú chuť do jedla. Dôrazne odporúčame, aby ste sa pred užitím poradili s lekárom.

Už v prvých dňoch sa pozoruje normalizácia trávenia, zlepšeniu spánku, hladina glukózy a cholesterolu klesá, hojenie rán a obnova tkanín prebieha rýchlejšie. Šťava z aloe vera je užitočná nielen na prevenciu alebo liečbu, ale aj na rýchle zotavenie po dlhej chorobe.

Kontraindikácie: Nápoj nie je možné užívať pri existujúcich myómoch a nádoroch, nakoľko môže stimulovať ich rast.

Zdroj: otozh.com.ua

0 replies on “Recept: Pripravte si prírodný liek z aloe vera, ktorý vám uľahčí život pri rôznych ochoreniach”