Šíria očkovaní ľudia Covid-19 rovnako ako neočkovaní? -TOTO JE PRAVDA

Pandémia COVID-19 si doteraz vyžiadala takmer päť miliónov obetí, ale existuje jedna skupina ľudí, pre ktorú to bolo skutočné požehnanie: teoretici sprisahania.

,,Dovoľte mi objasniť jednu vec. U očkovaných ľudí nie je taká pravdepodobnosť šírenia koronavírusu ako u neočkovaných,” píše Craig Spencer, lekár pre núdzovú medicínu a riaditeľ globálneho zdravia v núdzovej medicíne v New York Presbyterian/Columbia University Medical Center.

,,Dokonca aj v USA, kde je viac ako polovica populácie úplne očkovaná, sú za prevažnú väčšinu prenosu zodpovední neočkovaní.”

Posledných šesť mesiacov bolo koniec koncov víchricou protichodných titulkov. Riaditeľ CDC, Rochelle Walensky, uviedol v národnej televízii, že „očkovaní ľudia vírus neprenášajú“. Potom sa vedecká komunita takmer okamžite stiahla a hovorca CDC pre New York Times uviedol, že „dôkazy o tom nie sú až také isté,“ a na svete skutočne neexistuje vakcína, ktorá by človeka chránila na 100%.

Neustále nové informácie a toľko rôznych názorov, nečudo, že bežný človek má z toho chaos a nevie, čomu veriť. Na šírenie koronavírusu musíte mať koronavírus a očkovaní ľudia majú oveľa menšiu pravdepodobnosť, že budú mať koronavírus.

,,Navyše, keď očkovaná osoba dostane koronavírus, áno môžu byť infekčná ako neočkovaná osoba, no celkovo môžu obsahovať menej infekčných vírusov.”

,,Napriek obavám zo zníženia imunity poskytujú vakcíny najlepšiu ochranu pred infekciou,” uvádza Spencer. „Ak niekto nie je nakazený, nemôže šíriť koronavírus. Je to skutočne také jednoduché ”

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com
0 replies on “Šíria očkovaní ľudia Covid-19 rovnako ako neočkovaní? -TOTO JE PRAVDA”