Sulík prichádza s nečakaným návrhom. Chce zrušiť úrady práce! a Urobí namiesto nich…

Jednou z najhorúcejších tém v slovenskom parlamente je finančný rozpočet na rok 2022. To, že politici budú navrhovať najrôznejšie nápady ako ušetriť peniaze a posilniť ekonómiu vedel snáď každý. Nikto ale neočakával Sulíkov “prelomový” nápad, ktorý predniesol na štvrtkovej porade vo Vysokých Tatrách.

Podľa jeho vlastných slov sa jedná o odvážnu myšlienku a zatiaľ je len návrhom do budúcna. Okrem iného by minister hospodárstva taktiež chcel zabezpečiť, že sa všetky peniaze rozdelia férovo.

,,Dokonca mám takú nádej, že možno už nastal čas, že budeme robiť aj niektoré odvážnejšie rozhodnutia, napríklad, že zrušíme úrady práce,“ povedal hneď po rokovaní vlády.

Sulík je presvedčený, že v dnešnej dobe si prácu vie nájsť každý, kto pracovať chce, a aj preto sú úrady práce zbytočné. ,,Nemyslím si, že musíme zamestnávať 2 000 alebo viac úradníkov, ktorí prácu sprostredkujú. To zvládne každý sám, kto prácu chce,“ vyhlásil šéf SaS.

V čase, keď niekto hľadá prácu, stačí mu naťukať si portál niekoho z poskytovateľov pracovných ponúk,” povedal.

Namiesto fyzických úradov, by teda mali vzniknúť online portály, dostupné pre každého. Nezamestnaným osobám v staršom veku, ktorí nedokážu pracovať s technológiami by mali, podľa všetkého, pomáhať poradcovia.

Podľa Sulíka by ich bolo podstatne menej, ako je aktuálne zamestnávaných úradníkov, čo by malo pomôcť so šetrením peňazí. ,,Jeden počítač s pripojením na internet, to nie je nejaký veľký peniaz, alebo to môžu byť rovno počítače, ktoré ostanú po úradníkoch,“ dodal Sulík.

Viacerým politikom sa však Sulíkov návrh nepozdáva. Minister práce Milan Krajniak si napríklad myslí, že ešte výhodnejšie by bolo zrušenie celého ministerstva hospodárstva. „Ak minister hospodárstva Richard Sulík navrhuje zrušenie úradov práce, potom sa nám lepším krokom zdá byť zrušenie ministerstva hospodárstva,“ napísal na Facebooku.

zdroj: hitky.sk

0 replies on “Sulík prichádza s nečakaným návrhom. Chce zrušiť úrady práce! a Urobí namiesto nich…”