Tieto fotky vás rozplačú. Ukazujú skutočnú tvár dnešného sveta

Uğur Gallenkuş je istanbulský digitálny umelec, ktorý vytvára srdcervúce koláže, aby ukázal kontrast medzi rôznymi časťami sveta. Snaží sa ukázať celý rad problémov, ktoré postihujú dnešné deti, vrátane chudoby, hladu a obchodovania s deťmi.

„Jedna otázka, ktorú si niekedy kladieme, obzvlášť keď pochopíme, čo znamená byť rodičom, je: Aké dedičstvo zanechávame deťom?“ pýta sa umelec.

Prostitúcia namiesto štúdia

Toto je 15-ročná sexuálna pracovníčka Shyla. Kvôli mučeniu nevlastnej matky utiekla z domu a pokúsila sa navštíviť svoju tetu v bangladéšskej Dháke. „Nejako sa mi podarilo dostať do autobusu, ktorý išiel do Dháky. Bola tam príliš hustá premávka, takže môj autobus niekoľko hodín uviazol na jednom mieste. Už sa stmievalo a ja som nevedela, čo mám robiť. Keď som vystúpila z autobusu, bola polnoc. Bol som tak vystrašená, že som požiadala každú spolujazdkyňu, aby mi poskytla prístrešie na jednu noc. Plakala som a nevedela som, čo mám robiť. Nikto mi neveril. Keby mi niekto v ten deň poskytol prístrešok len na jednu noc, môj život by sa nedostal do pekla, “povedala. Počas cesty ju uniesla skupina ľudí a skončila v nevestinci.

Deti zostávajú deťmi.

Sýrsky chlapec sedí 27. marca 2015 na zničenom tanku v sýrskom meste Koban, známom aj ako Ain al-Arab.

Kúpanie vo vojne a v mieri

Tridsaťročný Salem Saudi po izraelskom leteckom útoku kúpe svoju dcéru a neter vo vani, ktorá zostala z leteckého útoku z ich poškodeného domu. 2015, Gaza.

Vidím ťa

Rohingská utečenka stojí vedľa prichádzajúcich utečencov, ktorí 6. septembra 2017 utiekli z Mjanmarska do Uhiya v Bangladéši. Keďže deti predstavovali asi 60 percent rohingských utečencov v Bangladéši, mnoho malo menej ako 18 rokov, dorazili do provizórnych stanov. Pred tým si museli prejsť peklom, keď videli, ako im vypaľujú príbytky a zabíjajú členov rodiny.

Zranené dievča

Zranené sýrske dievča sa lieči v dočasnej nemocnici v meste Kafr Batna po bombovom útoku na oblasť Východná Ghúta na okraji hlavného mesta Damask 21. februára 2018.

Malý vojak

Novo prepustení detskí vojaci čakajú v rade na registráciu počas obradu oslobodenia v južnom Sudáne v Yambiu, 7. februára 2018. Viac ako 300 detských vojakov, z toho 87 dievčat, bolo prepustených vo vojnou zmietanej oblasti Južný Sudán v rámci programu na podporu ich reintegrácie do spoločnosti.

Zničená škola

25. marca 2015 prekročila sýrska školáčka múr pred svojou školou v sýrskom meste Koban, známom tiež ako Ein al-Arab. Militantov z Islamského štátu (ISIS) vyhostili z Kobane 26. januára kurdské a spojenecké sily.

Deti zostávajú deťmi.

Sýrsky chlapec sa hrá na hojdačke v zničenej budove na východnom okraji Damasku, keď moslimovia oslavujú tretí deň sviatku Eid al-Adha, 3. septembra 2017.

Detské hry

Deti v tehlovej továrni vo Fatullah pri bangladéšskej Dháke. Za každých tisíc nesených tehál zarobí 0,9 dolára.

Obedná prestávka

Dve pracujúce deti obedujú cez prestávku v továrni, kde pracujú. Dháka, Bangladéš.

Najlepší priatelia

Päťročná Noha Abu Mesla vo svojom dome v utečeneckom tábore Nuseirat v centre pásma Gazy.

Deti zostávajú deťmi – Lyže

Keď 10 detí z tej istej rodiny chodilo minulý rok do školy, narazili na nevybuchnutú mínometnú bombu – bežný jav v Afganistane. Zvedavé deti nechápali, čo to je a aké nebezpečenstvo to predstavuje, zobrali zariadenie a vzali ho so sebou, aby ho ukázali svojej tete. A potom to explodovalo. Zahynuli tri deti a starší príbuzný a zvyšných sedem prišlo o minimálne jednu končatinu.

Deti zostávajú deťmi – Balóny

9. apríla 2016 sýrske deti behajú s balónmi okolo silne poškodených budov vo štvrti Jobar na východnom okraji sýrskej metropoly Damask.

Nie všetci hrdinovia nosia medaily

Sýrski muži zachraňujúci deti a razia si cestu v troskách zničených budov po správach o nálete na oblasť Salihin ovládanú povstalcami v severnom meste Aleppo.

Červený rúž

Toto je Rosina. Je to 14-ročná sexuálna pracovníčka v Bangladéši.

Čakanie na vodu

Palestínske deti čakajú na plnenie bandasiek a fliaš pitnou vodou z verejných vodovodných kohútikov v utečeneckom tábore Deir el-Balah v centre Gazy v roku 2014.

Všetky dievčatá potrebujú školu

Pakistanské dievčatá navštevujú školu, na ktorú dvakrát zaútočil Taliban. Nowshera, Khyber Pakhtunkhwa, Pakistan, 2013.

 

Zdroj: mixnews.lv

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tieto fotky vás rozplačú. Ukazujú skutočnú tvár dnešného sveta”