VIDEO: Infektológ Jarčuška nenosí respirátor a koná proti pandemickým opatreniam

Pandémia koronavírusu so sebou okrem stúpajúceho množstva nakazených prináša aj opäť ďalší prípad odborníka, ktorý iné káže a iným sa riadi.

Slovenský infektológ Jarčuška bol podľa  TA3 pristihnutý v červenom okrese v interiéri bez respirátora na videu, ktoré bolo uverejnené 15. októbra.

Infektológ k incidenti pristúpil zodpovedne. Sám sa prišiel nahlásiť na Úrad verejného zdravotníctva.

Potvrdil, že video je naozaj pravdivé. Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva, dokonca predpokladá, že infektológovi bude udelená aj sankcia:

„Predpokladám, že keď to Jarčuška priznal, očakáva aj sankciu.“ Aktuálna situácia, plniace sa nemocnice a tisícky nakazených, len dokazujú, že dodržiavať opatrenia je potrebné aj v kruhu politicky exponovaných osôb.

Práve oni by mali byť príkladom, čím by mohli zvýšiť dôveru Slovákov v pandemické opatrenia.

Aktuálne sa na Slovensku hovorí o nepriaznivom vývoji pandémie a v čiernej, najprísnejšej farbe pandemického automatu, sa nachádza hneď 10 slovenských okresov, medzi ktoré patrí okres Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Tvrdošín. Bratislava I – V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa a okres Trnava sa nachádza v oranžovej farbe pandemického automatu, pre ktoré neplatia tak prísne opatrenia.

Zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Infektológ Jarčuška nenosí respirátor a koná proti pandemickým opatreniam”