štvrtok, 18 júla, 2024

15 celebrít, ktoré sa nenarodili v Amerike a predsa prerazili v Hollywoode

Kedysi boli outsidermi Hollywoodu, ale dokázali si svojim osobným kúzlom, exotickým vzhľadom a umeleckým talentom podmaniť Hollywood. Pre mnohých ľudí je ľahké si spojiť známe osobnosti s Amerikou, ale títo herci a speváci sa narodili v iných krajinách. Ich pôvod dodáva Hollywoodu jedinečnú rozmanitosť, ktorú mnohí z nás milujú.

Predstavujeme vám niekoľko neamerických celebrít, ktoré do Hollywoodu pricestovali zo zámoria, aby ovplyvnili americkú scénu.

1. Gal Gadot, Izrael

https://www.instagram.com/p/B41GEgDhcOF/?utm_source=ig_web_copy_link

Gal Gadot sa narodila v roku 1985 v Rosh Ha’ayin a vo veku 18 rokov bola korunovaná na Miss Israel 2004. Po svojej počiatočnej kariére modelky pôsobila tiež ako bojová inštruktorka v Izraelských obranných silách. Tieto skúsenosti jej neskôr poskytli výhodu pri stvárňovaní postavy vo filme Wonder Woman. Úloha vo filme jej priniesla medzinárodnú slávu.

2. Mila Kunis, Ukrajina

https://www.instagram.com/p/CEwM4z0obFf/?utm_source=ig_web_copy_link

Mila Kunis sa narodila v roku 1983 v Chernivtsi, v bývalom Sovietskom zväze. O 7 rokov neskôr sa jej rodina presťahovala do Spojených štátov. Po škole začala navštevovať hodiny herectva a tam ju aj objavil agent. Kontrakty na reklamy a krátke účinkovania v dieloch v televíznych programoch ju napĺňali, pokým sa nedostala pod žiaru hollywoodskych reflektorov. Prvou bolo stvárnenie Jackie Burkhart v relácii That ‘70s Show.

3. Rihanna, Barbados

https://www.instagram.com/p/CFu0ySxBeYn/?utm_source=ig_web_copy_link

Rihanna sa narodila v roku 1988 v St. Michael vo svojej mladosti vyhrala niekoľko súťaží krásy. Bola ešte v školských rokoch, keď ju priateľ zoznámil s Newyorčanom Evanom Rodgersom. Rodgers si ju vypočul a hneď odleteli do New Yorku, kde spoločnosť Def Jam Records so speváčkou podpísala zmluvu. Jej hlas ich presvedčil o bezpodmienečnom úspechu.

4. Emilia Clarke, Anglicko

https://www.instagram.com/p/Bwp245BFVW-/?utm_source=ig_web_copy_link

Britka Emilia Clarke, ktorá sa narodila v Londýne, ale vyrastala v Berkshire vedela, že herectvo je jej budúcnosťou už od 3 rokov, keď videla muzikál Show Boat. Clarke začala navštevovať Drama Centre London a účinkovala v krátkych častiach v televíznych show. Slávu však získala vďaka prelomovej hlavnej úlohe ako Daenerys Targaryen v Game of Thrones. Stala sa slávnou a bola dokonca zvolená za „najžiadanejšiu ženu“.

5. Priyanka Chopra, India

https://www.instagram.com/p/B8X6r8Op0yp/?utm_source=ig_web_copy_link

Priyanka Chopra sa narodila v Jamshedpure v Indii v roku 1982. Stala sa Miss India a neskôr získala titul Miss World 2000. Hoci sa herečka usilovala stať leteckou inžinierkou, bolo jej ponúknutých niekoľko rolí v indických filmoch a potom sa pripojila k Bollywoodu. Zachytil ju hollywoodsky radar a účinkovala v seriáli Quantico a objavila sa aj v komédiách ako Baywatch či Isn’t It Romantic.

6. Keanu Reeves, Libanon

https://www.instagram.com/p/CEstUomD0In/?utm_source=ig_web_copy_link

Keanu Reeves sa narodil v Bejrúte v roku 1964 svojej anglickej matke a havajskému otcovi. Reeves má čínsky, írsky, portugalský a anglický pôvod. Po svojom vystúpení v kanadskom filme Youngblood sa herec presťahoval do Hollywoodu a získal svoju prelomovú rolu v snímke Dangerous Liaisons, ktorá podnietila jeho kariéru a pomohla získať hlavné úlohy v trhákoch ako Matrix či Constantine.

7. Natalie Portman, Izrael

https://www.instagram.com/p/Bwm7K3MDKzW/?utm_source=ig_web_copy_link

Natalie Portman, vlastným menom Natalie Hershlag sa narodila v Jeruzaleme v roku 1981 a má aškenázsky židovský pôvodu. Keď mala 3 roky, jej rodina sa presťahovala do Spojených štátov, kde herečku objavil agent už v 11 rokoch v pizzerii. Po úlohe ako princezna Amidala v Star Wars: Epizóda ISkrytá hrozba jej sláva vystrelila k hviezdam. Popri štúdiu psychológie na Harvarde sa Portman naďalej venoval herectvu a natáčala filmy Star Wars.

8. Charlize Theron, Južná Afrika

https://www.instagram.com/p/CC5cSL9ou2o/?utm_source=ig_web_copy_link

Charlize Theron sa narodila v roku 1975 v Benoni. Keď bola dieťa, navštevovala baletné kurzy a myslela si, že sa stane profesionálnou baletkou. Poranenie kolena ukončilo jej sen, takže namiesto toho odletela do Hollywoodu, aby sa stala herečkou. Theron spočiatku nemala šťastie, ale potom, čo v banke urobila scénu za neprijatie šeku si ju všimol agent a dal jej svoju vizitku s podmienkou, že sa musí naučiť rozprávať správne po anglicky. Vybrala sa do Hollywoodu, kde získala hlavnú úlohou vo filme The Devil’s Advocate a za rolu vo filme Monster získala Oscara za najlepšiu herečku.

9. Lupita Nyong’o, Mexiko

https://www.instagram.com/p/B7jp-mUJEyd/?utm_source=ig_web_copy_link

Lupita Nyong’o sa narodila v Mexiku. Pracoval tam jej otec, no po roku sa vrátila do Nairobi. Kedysi hrala v školských hrách a cestovala so svojou rodinou za divadlom. Keď vyrastala, presťahovala sa do USA a navštevovala dramatickú školu na Yale. Niečo na to, prekvapila Hollywood svojim výkonom vo filme 12 Years a Slave.

10. Nicki Minaj, Trinidad a Tobago

https://www.instagram.com/p/B3rBGejn8FJ/?utm_source=ig_web_copy_link

Onika Tanya Maraj pochádza z mesta St. James, kde sa narodila v marci 1982. Ako 5-ročná sa jej rodina presťahovala do New Yorku, kde študovala na umelecky zameranej strednej škole. Po ukončení štúdia ju objavil výkonný riaditeľ Young Money a začala sa objavovať v seriáli The Come Up. Po vydaní jej mixtapeu Playtime Is Over dosiahla medzinárodnú slávu ako speváčka.

11. Nina Dobrev, Bulharsko

https://www.instagram.com/p/CFhwYspg2Zm/?utm_source=ig_web_copy_link

Jej skutočné meno je Nikolina Konstantinova Dobreva. Narodila sa v Sofii v roku 1989. Keď mala 2 rokov jej rodičia sa prisťahovali do Kanady. V Toronte začala herečka moderovať a ako tínedžerka sa objavovala v reklamách. Krátko nato tieto konkurzy nahradili konkurzy na filmy a ona získala svoju prelomovú rolu Mie Jones v snímke Degrassi: The Next Generation. Preslávila ju tiež hlavná úloha v The Vampire Diaries.

12. Wagner Moura, Brazília

https://www.instagram.com/p/BLYiePPj7tu/?utm_source=ig_web_copy_link

Wagner Moura sa narodil v Salvádore v roku 1976. Hneď na začiatku prejavil záujem o herectvo a ako tínedžer sa pripojil ku komunite študentov múzických umení na svojej škole. Herec vyštudoval žurnalistiku, ale po krátkej kariére v televízii sa rozhodol ísť za svojím snom a stať sa hercom. Čoskoro podpísal zmluvy na účinkovanie v mnohých brazílskych filmoch. K sláve ho však priviedla jeho postava Pabla Escobara v produkcii Netflixu, Narcos.

13. Sofía Vergara, Kolumbia

https://www.instagram.com/p/B_xdkPzlKbG/?utm_source=ig_web_copy_link

Sofía Margarita Vergara sa narodila v Barranquille v roku 1972. Chcela sa stať zubárkou, ale jedného dňa na pláži ju objavila fotografka. To jej prinieslo veľa ponúk ako modelke a ako moderátorka televíznej talkshow. V roku 2009 získala úlohu Glorie Delgado-Pritchett v šou Modern Family, za ktorú získala 4 nominácie na cenu Emmy.

14. Djimon Hounsou, Benin

https://www.instagram.com/p/BbWSUSYhBe9/?utm_source=ig_web_copy_link

Djimon Hounsou pochádza z Cotonou, kde žil až do svojich 13 rokov. Potom sa presťahoval do Francúzska. Náhodou sa stretol s francúzskym dizajnérom Thierrym Muglerom, ktorý ho motivoval stať sa modelom. Niekoľko rokov sa tak prechádzal po parížskych mólach, až kým sa nepresťahoval do USA a nehľadal nové dobrodružstvá. Jeho prielomovou úlohou bolo stvárnenie Josepha Cinquého vo filme Stevena Spielberga, Amistad. Neskôr sa objavil v oceňovaných trhákoch ako GladiatorBlood Diamond, a Aquaman.

15. James McAvoy, Škótsko

https://www.instagram.com/p/CAdfjSCp53d/?utm_source=ig_web_copy_link

James McAvoy, ktorý sa narodil v Glasgowe v roku 1976 sa nezaujímal o herectvo, ale o kňazstvo, kým sa nestretol s hercom Davidom Haymanom, ktorý navštívil jeho školu a McAvoyovi ponúkol úlohu vo filme The Near Room. Po tejto skúsenosti sa McAvoy rozhodol študovať na Kráľovskej škótskej hudobnej a dramatickej akadémii (RSAMD). V Británii sa preslávil vďaka úlohe v šou Shameless, ale Hollywood si ho zamiloval až po jeho debude v snímke Mr. TumnusThe Chronicles of Narnia.

Zdroj: www.brightside.me

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights