39 rokov po nútenom odlúčení kvôli rase, sa pár dál zase dokopy

V momente, keď sa ich pohľady stretli, Penny Umbersová a Mark Bethel vedeli, že si sú súdení.

Bola to láska na prvý pohľad, no keďže boli len tínedžeri, nevyvíjalo sa to tak, ako by chceli. Penny mala len 16 rokov, keď stretla Marka, 17-ročného študenta z Nassau na Bahamách, ktorý bol na výmennom pobyte na súkromnej škole, ktorú obaja navštevovali v Anglicku.

throw back to teen lovers                                            Facebook

Ich láska im vydržala celú strednú a vysokú školu. Mark sa dokonca vrátil do Anglicka, aby získal štipendium na londýnskej univerzite, zatiaľ čo Penny navštevovala neďalekú vysokú školu, aby mohli pokračovať vo svojom vzťahu. Jedného dňa však Mark prišiel za Penny a ukončil ich vzťah bez vysvetlenia.

Zničená Penny odišla z vysokej školy a bojovala so svojím duševným zdravím. Neskôr sa dvakrát vydala a rozviedla, no nikdy neprestala myslieť na Marka.

O 39 rokov neskôr Mark vyhľadal Penny na Facebooku a poslal jej správu. Začali spolu komunikovať a mali pocit, ako keby neuplynul ani jediný deň od ich posledného stretnutia. Mark sa taktiež oženil a rozviedol, a keď povedal Penny, prečo pred tými rokmi ukončil ich vzťah, opäť jej to zlomilo srdce.

Ukázalo sa, že jej otec neschválil ich vzťah, pretože Mark je čiernoch a ona beloška. Na strednej škole si ho odchytil na bol a povedal mu: „Zabavil si sa, teraz pokračuj, chlapče.” Keď to mladý pár neodradilo, jej otec išiel na Markovu univerzitu, vytiahol ho z prednášky a vyhrážal sa, že bude ťahať za nitky, aby mu zobrali štipendium. 

„Bol som takmer 5-tisíc kilometrov od domova v cudzej krajine, úplne závislý od môjho štipendia.“

Mark, pod týmto tlakom ukončil ich vzťah. „Musel som urobiť najťažšie rozhodnutie svojho života. Trhalo mi to srdce,“ povedal.

Preto sa po tých rokoch rozhodol vypátrať Penny. Po ďalších 18 mesiacoch čakania v dôsledku pandémie sa jej konečne podarilo odletieť do Nassau, aby videla Marka.

facebook profile pic                                              Facebook

„Keď sme sa prvýkrát videli, určite som vyronil slzu alebo dve,” povedal Mark. „Nemohol som uveriť, že je tu v mojej krajine, v mojom náručí.”

Dvojica pokračuje presne tam, kde skončila, a Penny sa sťahuje na Bahamy, aby sa mohli zosobášiť! Pennyin otec má teraz Alzheimera, takže ho nemôže konfrontovať s tým, čo jej urobil. Namiesto toho sa pár zameriava na svoju budúcnosť.

                                                            Facebook

„Stratili sme 39 rokov, ale tešíme sa na to, čo skvelé má pre nás pripravené budúcnosť,“ dodal Mark.  

 

Zdroj: lovewhatmatters.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “39 rokov po nútenom odlúčení kvôli rase, sa pár dál zase dokopy”