67 ročný elektrikár mal súložiť s mŕtvymi ženami bola ich skoro stovka

Súdny proces s bývalým nemocničným elektrikárom je považovaný za najhorší prípad nekrofílie, aký sa kedy odohral v britskej právnej histórii.

Elektrikár, ktorý sa priznal k vražde dvoch žien v roku 1987, tiež sexuálne zaútočil na množstvo mŕtvol v márnici v nemocnici, čo bol najhorší trestný čin svojho druhu v britskej právnej histórii, tvrdia prokurátori.

David Fuller sa priznal k vražde Wendy Knell (25) a Caroline Pierce (20) pri samostatných útokoch v Tunbridge Wells, uviedla polícia v Kente. 67-ročný muž zmenil svoju výpoveď počas procesu na korunnom súde v Maidstone, kde sa priznal, že obe ženy sexuálne napadol po tom, čo ich zabil. Priznal sa k zabitiu oboch žien, ale pôvodne sa priznal, že je nevinný z vraždy.

V procese bolo uvedené, že počas práce tiež sexuálne napádal mŕtvoly žien v márniciach v nemocniciach Kent a Sussex a Tunbridge Wells. Polícia odhalila najmenej 99 potenciálnych obetí Fullera, čo sa považuje za najhorší prípad nekrofílie v britskej právnej histórii.

Pred súdnym procesom sa priznal k 51 ďalším trestným činom, vrátane 44 obvinení týkajúcich sa identifikovaných obetí, ktoré boli napadnuté v márniciach, ku ktorým mal prístup vďaka svojej práci elektrikára. Predpokladá sa, že útoky na mŕtvoly boli spáchané v období od roku 2008 do novembra 2020.

Na záberoch, ktoré zverejnila polícia v Kente z Fullerovho rozhovoru s detektívmi, uvádza. „Chcem sa priznať. Priznávam priestupky, ale naozaj nechcem zachádzať do podrobností.“

Po razii vo Fullerovom dome, polícia objavila 4 milióny záberov sexuálneho zneužívania. Väčšina bola stiahnutá z internetu, ale Fuller poznamenal aj to, že zneužíval telá. Fullerova nekrofília bola v britskej právnej histórii bezprecedentná.

„Prehliadky Fullerovho domu po jeho zatknutí odhalili pevné disky ukryté v skrýši v jeho dome, čo odhalilo dôkazy o plodnom sexuálnom páchaní trestnej činnosti, aké ešte britský súd nevidel. V rokoch 2008 až 2020 sa Fuller nafilmoval a odfotografoval, ako sexuálne zneužíval telá desiatok žien a dievčat v dvoch márniciach nemocnice Tunbridge Wells.“

Wendy bola nájdená mŕtva vo svojom byte s ťažkými zraneniami 23. júna 1987. Caroline bola zabitá o päť mesiacov neskôr, 24. novembra, pred jej domom. Susedia opísali, že v inkriminovanú noc počuli z jej bytu krik.

Bola hlásená ako nezvestná a jej telo bolo neskôr objavené v hrádzi naplnenej vodou v St Mary-in-the-Marsh 15. decembra 1987. Dôkazy DNA z tiel oboch žien spájali Fullera s ich vraždami.

Fullera zatkli za vraždu 3. decembra minulého roku po novej analýze desaťročí starých dôkazov DNA a policajti prehľadali jeho dom. Tam našli zábery mŕtvych žien v dvoch nemocničných márniciach, ktoré zneužíval Fuller.

Policajti potom našli štyri pevné disky s celkovou kapacitou 5 TB dátového úložiska pripojené k zadnej časti skrine. ,,Keď boli tieto pevné disky preskúmané zistilo sa, že obsahujú knižnicu nepredstaviteľnej sexuálnej skazenosti,“ uviedol vyšetrovateľ.

V policajnom rozhovore Fuller priznal, že využíval Facebook na vyhľadávanie fotografií ľudí, ktorých zneužíval v márnici. V súvislosti s identifikáciou a pomenovaním súborov obsahujúcich obrázky jeho prečinu proti mŕtvym ľuďom povedal, že sa k nim vrátil neskôr, pričom použil účtovné knihy z márnice a identifikačné štítky na telách. Vyšetrovateľ uviedol, že tieto obrázky poskytujú dôkaz, že Fuller spáchal činy zo „sexuálneho uspokojenia“ a nie z duševnej choroby.

Ministerka vnútra Priti Patelová povedala, že dúfa, že rodiny obetí „nájdu útechu v tom, že bude konečne vykonaná spravodlivosť“. Opísala prípad ako šokujúci a dodala. „Ohavná povaha spáchaných zločinov pochopiteľne spôsobí odpor a znepokojenie verejnosti.“

Libby Clark z CPS uviedla. „Tento mimoriadne nebezpečný muž spôsobil nepredstaviteľné utrpenie nespočetnému množstvu rodín a svoje tajomstvá priznal až vtedy, keď bol konfrontovaný s dôkazmi. Nepochybujem, že by do dnes páchal tieto zločiny, nebyť starostlivého vyšetrovania a stíhania.“

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “67 ročný elektrikár mal súložiť s mŕtvymi ženami bola ich skoro stovka”