Ak pribudne 255 hospitalizovaných na kovid, môže prísť tvrdý LOCKDOWN

Pandemická situácia na Slovensku sa každým dňom len a len zhoršuje. Odborníci varujú pred humanitárnou krízou a Heger dokonca nevylučuje ani možnosť celoštátneho lockdownu.

Ak počet pacientov s COVID-om presiahne hranicu 3200 a reprodukčné číslo vírusu bude väčšie ako 1, Slovensko čakajú výrazne zmeny. S najväčšou pravdepodobnosťou, by sme mohli zažiť lockdown podobný tomu rakúskemu.

Naši susedia budú úž budúci rok požadovať povinné očkovanie a celonárodný lockdown môže trvať aj okolo dvadsať dní.

Podobné opatrenia môže, v prípade extrémneho zhoršenia sa situácie prijať aj Slovensko. Informoval o tom minister zdravotníctva Vladimír Legvarksý. Nové, prísnejšie opatrenia boli schválené vládou už včera, 18. novembra. Podľa nariadení nás od budúceho týždňa čaká lockdown pre nezaočkovaných, ktorý by mal stabilizovať situáciu a zastaviť nárast nových pacientov v nemocniciach.

„Ide o odporúčanie odborníkov z konzília, ktorým sa premiér Eduard Heger vždy zaoberá a ak k takejto situácii príde, bude promptne reagovať.

Zvolať rokovanie vlády môže kedykoľvek, keď si to bude situácia vyžadovať a ako povedal aj včera na tlačovej konferencii, tieto opatrenia sú dočasné, čo znamená, že sa budú meniť v závislosti od aktuálnej situácie v nemocniciach. Ak bude kritická, nie je vylúčené sprísnenie opatrení,“  uviedla Ľubica Janíková, hovorkyňa Eduarda Hegera.

Legvarský taktiež varuje, že v prípade nárastu počtu hospitalizovaných, nemocnice nebudú schopné praktizovať „bielu medicínu“. V preklade to znamená, že pomoc sa dostane len covid-pozitývnym pacientom alebo ľuďom, v priamom ohrození života.

V takomto prípade, Slovensko zažije humanitárnu krízu. Legvarský uviedol, že je dohodnutý s ostatnými krajinami Európskej únie, že nám poskytnú voľné lôžka v nemocniciach za hranicami.

Kedy presne sa Slovensko môže ocitnúť v takejto situácii je zatiaľ neznáme. Podľa matematika Richarda Kollára, však 3200 hospitalizovaných môžem dosiahnuť už budúci týždeň. Všetko záleží od novo-prijatého covid automatu, ktorý bude platiť od budúceho týždňa.

zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak pribudne 255 hospitalizovaných na kovid, môže prísť tvrdý LOCKDOWN”