Analytici to povedali na rovinu. Pandémiu vraj máme len v hlavách a všetko zvládneme

Podľa analytikov, ktorí stoja za iniciatívou Dáta bez pátosu, dnes na Slovensku existujú štyri pandémie. Prvá z nich sa nachádza v školách. Tá rastie rýchlo, dosahuje vysoké čísla a 1 % z nich skončí v nemocnici.

Druhá pandémia je vo firmách s mierne nižšími číslami pozitívnych, ale s vysokým rastom (rodičia detí). Tretia ohrozuje seniorov nad 60 rokov, pretože predstavujú 90 % príjmov do nemocníc.

Posledná, štvrtá pandémia, je vraj len v hlavách. Analytici o nej prezradili: ,,A potom máme pandémiu v hlavách a niektorí Vám prezentujú grafy, krivky a závery, kde vopchajú všetky tie 3 krivky do jednej a spravia PRIEMER.

Už si idú túto “pandémiu” nejaký čas. Dnes im “chýbajú” do grafov úmrtia, a aj hospitalizovaní. Sú, ale sú nižšie ako predikovali. A tak prichádzajú s kreatívnymi riešeniami pre krivky, posuny, špičky, hranice.“ 

Odborníci tvrdia, že priemer a jedna krivka nie sú dobrou a kompletnou ilustráciou súčasnej situácie. Odborníci kladú dôraz na analýzu v nemocniciach a u patológov.

Ide vraj o to, aby sa vytvorili správne grafy. Na profile sociálnej siete uverejnili graf, ku ktorému vysvetlili, že sa na ňom nachádzajú absolútne počty pozitívnych prípadov vo vekových kategóriach v 4 obdobiach: Dušičky 2020, Nový rok 2021, špička vo februári 2021 a stav z dňa 21.10.2021. Analytici uverejnili aj druhý graf, na ktorom sú zobrazené HEAT mapy 7 dňovej invidencie na 100-tisíc obyvateľov u detí, školákov a seniorov. Najdôležitejšie je podľa odborníkov to, aby sa doočkovali seniori.

Zdroj: Facebook/Dáta bez pátosu

foto: 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Analytici to povedali na rovinu. Pandémiu vraj máme len v hlavách a všetko zvládneme”