Bývalý basketbalista Shaquille O’Neal je zástancom toho, aby si jeho deti zarábali svoje vlastné peniaze

Shaquille O’Neal je považovaný za jedného z najlepších basketbalistov všetkých čias. Jeho legendárna kariéra v NBA trvala takmer 20 rokov počas ktorej získal dokopy štyri majstrovské tituly.  

Od svojho odchodu z profesionálneho basketbalu prešiel na pozíciu športového analytika. Popri svojej basketbalovej kariére si vybudoval aj skvelú kariéru v hudbe. Vydal štyri rapové albumy, z ktorých jeden sa stal platinovým, koncertuje ako DJ a pracuje aj ako producent elektronickej hudby.

Určite niet pochýb o tom, že má na svojom účte nemalé množstvo peňazí. Hoci je určite bohatý, športová hviezda dala jasne najavo, že jeho rodina nie.

V nedávnom rozhovore v podcaste „Earn Your Leisure“ O’Neal hovoril o tom, že nebude dávať darčeky svojim deťom. Neznamená to, že by ich nepodporoval, ale dal jasne najavo, že musia ísť na vysokú školu.

A ak chcú, aby investoval do akéhokoľvek ich podnikania, potom budú musieť prezentovať svoj nápad rovnako ako ktorákoľvek iná spoločnosť.

“Moje deti sú už staršie a sú na mňa trochu naštvané, ale nerozumejú tomu. Stále im totiž pripomínam:  “Nie sme bohatí, ja som bohatý.”

„Musíte mať bakalárske alebo magisterské tituly a potom, ak chcete, aby som investoval do jednej z vašich spoločností, budete to musieť odprezentovať a verte, že to nebude len tak.“

O’Neal má šesť detí a všetky sú teraz dospelé vo veku od 15 do 25 rokov.

V tom istom podcastovom rozhovore povedal:

„Platí jedno pravidlo: vzdelanie. Je mi jedno, či hráš basketbal. Mám šesť detí. Chcel by som lekára, niekoho, kto by vlastnil investičný fond, lekárnika, právnika, niekoho, kto vlastní viacero podnikov, niekoho, kto by prevzal moju firmu. Ale hovorím im, že to nebudú mať zadarmo. Musia si to zaslúžiť.”

O’Neal očividne verí svojim deťom, ale nie je ochotný im dávať darčeky bez toho, aby sa najprv poriadne natrápili.

O’Neal je široko známy pre svoje veľké srdce, dodal:

„Nevyrastal som v bohatstve. Ale to, ako som sa vybudoval, neznamená, že som väčší ako vy, múdrejší ako vy – to, že mám viac peňazí, neznamená, že som lepší ako vy. Nikdy som taký nebol a nikdy taký nebudem.”

Dokazuje, prečo má povesť jemného obra, O’Neal tiež trávi čas pomáhaním deťom pri športovaní prostredníctvom rôznych iniciatív.

Čo si myslíte o jeho štýle výchovy detí?

 

Zdroj: apost.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bývalý basketbalista Shaquille O’Neal je zástancom toho, aby si jeho deti zarábali svoje vlastné peniaze”