Čaputová navštívila Českého prezidenta Miloša Zemana priamo v nemocnici

Prezidentka SR, Zuzana Čaputová, na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR,  Miloša Vystrčila, odcestovala do susedného Česka. Jej prvé kroky v Prahe smerovali do Ústrednej vojenskej nemocnice, kde navštívila prezidenta Miloša Zemana.

Čaputová v príspevku na Facebooku uviedla, že zdravotný stav českého prezidenta je ostro sledovaný aj na strane Slovenska. Návšteva, by podľa prezidentkiných slov, mala dopomôcť lepším vzťahom medzi susednými krajinami.

“Jeho zdravotný stav sme sledovali aj u nás na Slovensku a som veľmi rada, že som mu teraz aj osobne mohla popriať veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie. Prezident Miloš Zeman sa intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku a naše stretnutie považuje nielen za prejav nášho priateľského vzťahu, ale aj dobrých vzťahov medzi našimi krajinami.” uviedla Čaputová na Facebooku.

Prezidentka však neprišla s prázdnymi rukami. Spravodajský web televízie Nova informoval, že ako dar Zemanovi priniesla kolekciu čajov a med z Prezidentskej záhrady.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čaputová navštívila Českého prezidenta Miloša Zemana priamo v nemocnici”