Chudobná dôchodkyňa zdedila KOPU peňazí. Neuveríte, čo s nimi urobila. Nič si nekúpila ale…

Každý z nás v živote neraz sníval o výhre či zdedení veľkého množstva peňazí. Ale čo by ste urobili, ak by ste skutočne vyhrali obrovskú sumu? Kúpili by ste nehnuteľnosť alebo darovali niečo detským domovom a útulkom pre zvieratá?

Takéto šťastie v živote sa stáva len zriedkavo, no dnes vám ukážeme starú babičku, ktorá na svoje veľké prekvapenie dostala 1 milión dolárov.

Mária Zlatiková je meno našej hrdinky. V mladosti bola vydatá a v 90. rokoch sa pár rozhodol presťahovať do Austrálie za lepším životom. Manžel si privyrábal prácou tesára, zatiaľ čo ona sa starala o domácnosť.

Žena sa po dlhom čase dozvie o chorobe svojich rodičov a vracia sa do svojej vlasti – do Srbska. Manžel zostáva v Austrálii, a keďže nedokáže vydržať vzťah na diaľku, čoskoro spolu prestali komunikovať.

Teraz má Mária 86 rokov, žije sama z malého dôchodku vo výške 100 dolárov. Jej dom sa pomaly rozpadá pred očami. Dôchodkyňa sa nemala prakticky čím živiť, a tak jej dobrí susedia podali pomocnú ruku. Všetci ju mali radi a považovali ju za člena rodiny.

No a tu sa dostávame k najzaujímavejšej časti. Ženin bývalý manžel zomrel pomerne bohatý a hoci už mal svoju rodinu, nezanechal po sebe žiadne dedičstvo. Všetky úspory nahromadené počas celej tej doby dal svojej prvej manželke.

Susedia sa z tejto správy srdečne tešili. Konečne bude môcť stráviť zvyšok života v teple a pohodlí. Ale to, čo urobila, si zaslúži potlesk. Všetky peniaze dala práve tým susedom, ktorí ju dlhé roky podporovali.

Ľudia boli prekvapení Máriinou štedrosťou a vďačnosťou. Na otázku, prečo to urobila, odpovedala: „Už dávno mám po 80-tke a nebudem už dlho žiť, ale títo ľudia si tieto peniaze zaslúžili za záchranu môjho života“

Ako by ste ohodnotili čin tejto ženy?

 

Zdroj: 1001post.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chudobná dôchodkyňa zdedila KOPU peňazí. Neuveríte, čo s nimi urobila. Nič si nekúpila ale…”