Kňaz zachránil rakvu objavenú počas búrky – Takto chcel pomôcť nebohému človeku

Ako ďaleko je niekto ochotný zájsť, aby urobil to, čo považuje za správne? Niektorí sú ochotní obetovať všetko pre väčšie dobro a práve vďaka týmto ľuďom je tento svet oveľa lepším miestom.

Tento príbeh sa odohral pred niekoľkými rokmi, ale veríme, že stojí za to ho zdieľať, pretože hovorí o láskavosti a obetavosti, a to je to, čo väčšina z nás potrebuje v týchto ťažkých časoch pre ľudstvo.

Daily Mail

Keď Južnú Karolínu v roku 2015 zasiahli záplavy, považovali to za jednu z najhorších búrok vôbec. Množstvo životov vyhaslo a zničených bolo aj veľa domov.

Keď sa ľudia báli o svoju bezpečnosť a zúfalo sa snažili nájsť bezpečné miesta, jeden kňaz urobil niečo nepredstaviteľné. Jeho čin mnohí chválili a príbeh o jeho statočnosti sa dostal na titulky.

Daily Mail

Povodeň pohltila metodistický kostol New Cannan v Ridgeville a v dôsledku toho, sa v povodni objavila jedna rakva. Rodina zosnulej ženy nemohla uveriť vlastným očiam, čo sa deje, no rakvu nevedeli z veľkej vody zachrániť.

Kňaz Wayne H. Reeves čakal, kým úradníci prijmú opatrenia a vytiahnu rakvu z vody, no keďže sa tak nestalo, rozhodol sa vziať veci do vlastných rúk. Vošiel do vody odhodlaný rakvu zachrániť. Prešiel takmer 300 metrov, aby sa dostal k rakve, napriek tomu, že ho zástupca šerifa okresu Dorchester varoval, aby nevstupoval do nebezpečnej vody.

Daily Mail

Ženu pochovali približne päť mesiacov pred búrkou. Krátko po dramatickej záchrane kňaza Reevesa boli úradníci schopní vytiahnuť rakvu z vody. Nakoniec sa všetko dobre skončilo a rodina mohla ženu pochovať v pokoji ešte raz.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kňaz zachránil rakvu objavenú počas búrky – Takto chcel pomôcť nebohému človeku”