Nechtárka upozornila klientku na život ohrozujúci znak na jej nechtoch

Príjemné relaxačné či skrášľovacie ošetrenie je v našom uponáhľanom živote veľmi vítané. Ošetrenie chodidiel či nechtov na rukách a nohách nám pomáha zrelaxovať a cítiť sa príjemne. Nechtový salón je však tým posledným miestom, kde čakáme, že sa dozvieme informácie o svojom zdravotnom stave.

Lisa Harrison Williams, ktorá pracuje v jednom z populárnych nechtových salónov, sa stretla so zvláštnou požiadavkou od klientky, ktorá chcela zakryť tmavú vertikálnu líniu na nechtoch, ktorá jej siahala od korienkov nechtov až po ich špičku.

Táto čiara na jej nechtoch spôsobila, že mnoho nechtových odborníkov v priebehu rokov špekulovalo o tom, čím to môže byť spôsobené, no vo všeobecnosti si väčšina myslela, že je to nedostatok vápnika a niektorí predpokladali, že je to dedičné. Lisa však bola presvedčená a hoci povedala, že nechcela ženu vystrašiť, urobila to, čo považovala za správne.

Povedala žene, že je nevyhnutné okamžite vyhľadať lekársku pomoc. V podstate každý z náš má v tele mutáciu, chybu v DNA, ktorá sa neustále množí a zväčšuje, čo môže viesť k nádoru – k rakovine. Nádor však nie je jediným znakom rakoviny. Melanóm, rakovina kože, sa bežne diagnostikuje zmenami v materských znamienkach či prostredníctvom nepravidelného sfarbenia kože.

Mierne šokovaná zákazníčka odišla z nechtového salónu, no o pár dní sa vrátila so smutnou správou, ktorá slová manikérky potvrdila – rakovina. Subungválny melanóm je veľmi zriedkavá a dosť agresívna rakovina nechtového koreňa. Pigmentácia zvislej línie sa šíri cez kožu a potom preniká do okolitého tkaniva.

Bežnými príznakmi môžu byť praskanie, lámavosť a niekedy aj krvácanie v mieste pigmentácie. Najpoužívanejšou liečbou je chirurgický zákrok na odstránenie rakovinového tkaniva. Vyššiu tendenciu vzniku tejto choroby je u ľudí v strednom veku a s tmavšou pleťou.

Je iróniou, že tento druh pigmentácie a pruhov na nechtoch môže byť aj napriek tomu bežný a neškodný. Dedičné znamienka sa často objavujú práve na nechtoch, no mnohokrát je znakom subungválneho melanómu práve pigmentový prúžok postihujúci zvyčajne len jeden necht a to najmä palec.

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nechtárka upozornila klientku na život ohrozujúci znak na jej nechtoch”