Petra Vlhová prosí Slovákov, aby sa nechali zaočkovať. Toto im odkazuje

Petra Vlhová, slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní, na svojom profile na sociálnej sieti Instagram podporila 1 300 slovenských zdravotníkov, ktorí sú na pokraji síl a upozorňujú na zúfalú situáciu pred kolapsom.

List, ktorý je prosbou o to, aby sa ľudia dali zaočkovať, podpísali slovenskí zdravotníci v snahe opätovne vyzvať slovenskú verejnosť k očkovaniu. K zdravotníkom sa pridali aj odborníci a známe osobnosti, ktorí ich list zdieľali na sociálnych sieťach.

K odborníkom, známym osobnostiam a influencerom sa pridala aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá na sociálnej sieti uverejnila prosbu: „Som vrcholový športovec, ktorý ide veľakrát za hranice svojich možností, a nevidím žiadny rozdiel pred a po očkovaní.

Akurát to, že chránim seba a svojich najbližších a v neposlednom rade všetkých ostatných ľud.“

Petra dodala, že očkovanie podstúpila ešte v prvej polovici roka. Aj napriek tomu, že ju teraz môžu odsudzovať aj ľudia z jej fanúšikovskej základne, lyžiarka si je istá potrebou očkovania a tvrdí, že očkovanie neovplyvnilo ani jej športové výkony.

List zdravotníkov uverejnilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, v ktorom sa okrem iného píše: ,,Väčšina úmrtí na Covid-19 patrí do skupiny odvrátiteľných úmrtí, keďže sa im očkovaním dalo zabrániť.

Žiaľ, medzi obeťami pandémie budú aj tí, ktorí sa pre obsadenosť nemocníc covid pacientami nedostanú včas k primeranej lekárskej starostlivosti. Očkovaním teda môžeme zabrániť aj nadbytočným úmrtiam na iné diagnózy.“ 

Zdravotníci upozorňujú, že starostlivosť o necovidových pacientov sa čoraz viac obmedzuje a to práve kvôli tomu, že slovenské nemocnice plnia ľuďmi, ktorí v nich nemuseli skončiť.

Zdravotníci v liste zhrnuli adekvátne a vedecky podložené dôvody, kvôli ktorým by sa mali dať zaočkovať aj tí, ktorí stále váhajú. Zdravotníci sú vraj v stave veľkej fyzickej a psychickej vyčerpanosti a majú obavy z toho, čo ich ešte len čaká.

Zdroj: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Instagram/Petra Vlhová

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Petra Vlhová prosí Slovákov, aby sa nechali zaočkovať. Toto im odkazuje”