Prezidentka Čaputová po boku vojvodkyne Kate! Našli spoločnú reč?

Prezidentka Zuzana Čaputová sa na samite svetových lídrov v Glasgowe stretla s vojvodkyňou Kate a jej manželom Williamom. Na Facebooku najnovšie zdieľala, že toho spolu s kráľovskou dvojicou majú veľa spoločného.

Toto napísala na svojom facebooku

Vojvodkyni Kate a jej manželovi princovi Williamovi taktiež záleží na záchrane našej planéty – preto prišili do Glasgowa.

Stretli sme sa na jednom zo sprievodných podujatí. Okrem aktivít súvisiacich s ochranou životného prostredia nás spája aj téma duševného zdravia, v ktorej sa princ William a vojvodkyňa Kate angažujú. Sledujem ich aktivity a sú pre mňa inšpiráciou.

Viacerí členovia britskej kráľovskej rodiny vyjadrili v posledných týždňoch nespokojnosť s nečinnosťou svetových lídrov, v krokoch proti pokračujúcej klimatickej zmene. Ako vo video príhovore na konferencii v Glasgowe povedala britská kráľovná Alžbeta II. – namiesto slov už teraz nastal čas na činy.

Kvôli zdravotným problémom sa kráľovná Alžbeta II. konferencie zúčastnila len online formou. Vo video hovore uviedla, že situácia je naozaj zlá a namiesto slov už teraz nastal čas na činy.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prezidentka Čaputová po boku vojvodkyne Kate! Našli spoločnú reč?”