S Mekym sa lúči celé Slovensko. Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadrili aj tieto známe osobnosti

Vo večerných hodinách dnes verejnosťou otriasla smutná správa o úmrtí Miroslava Žbirku. Vo veku 69 rokov podľahol opakovanému zápalu pľúc. Táto tragická správa neprekvapila len širokú verejnosť, ale aj mnohé známe osobnosti, spevákových kolegov a dokonca aj prezidentku.

Mnoho Slovákov sa s Mekym rozhodlo rozlúčiť aspoň spomienkovým príspevkom na sociálnej sieti.

Marika na svoj profil na Facebooku uverejnila spoločnú fotografiu z muzikálu Neberte nám princeznú, na ktorom spoločne pracovali. K fotografii pridala aj slová na rozlúčku: „Môj drahý Meky, veľmi mi budeš chýbať. Si v mojom srdci navždy. S láskou Tvoja princezná.“ 

K smútiacim obdivovateľom sa pridala aj slovenská prezidentka – Zuzana Čaputová. Prezidentka sa k Mekyho úmrtiu vyjadrila: ,,Sveter, typické okuliare a úsmev. Vždy som mala pocit, že vôbec nestarne. Texty jeho piesní poznáme všetci naspamäť. Miloval hudbu, slovenčinu, Londýn a Beatles. Miroslav Žbirka bol a zostane legendou.”

 

Úprimnú sústrasť vyjadrila aj hudobná skupina HEX, ktorá potvrdila veľkoleposť tohto slovenského hudobníka. Meky vraj formoval slovenkú pop-music a jeho odchodom žiaľ Slovensko utrpelo obrovskú stratu.

Tvorbu Mira Žbirku poznajú nie len na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách a dokonca aj v Anglicku. Predseda vlády Slovenskej republiky – Eduard Heger okrem iného zdôraznil, že jeho hudba presiahla svoju dobu. Aj premiér SR sa rozhodol vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým, pretože informácia o jeho úmrtí vraj zasiahla aj jeho.

K tragickej udalosti sa vyjadrila aj speváčka Katarína Knechtová. Katka tvrdí, že práve Miroslav Žbirka bol jeden z mála hudobných kolegov, ktorý bol aj jej priateľom. Speváčka nedokáže prestať plakať a spomína na ich spoločné zážitky a na plány, ktoré mali naplánované. Mekymu do hudobného neba odkázala: ,,Odpocivaj v pokoji, drahy priatel. C’est la vie…”

Zdroj: Facebook/Marika Gombitová, HEX, Eduard HegerKatarína Knechtová, Zuzana Čaputová

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S Mekym sa lúči celé Slovensko. Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadrili aj tieto známe osobnosti”