Slovenská lekárka, ktorá odrádzala od očkovania, zomrela na kovid

V posledných dňoch sa sociálnymi sieťami šíri informácia, podľa ktorej mala mať slovenská lekárka z Banskej Bystrice, ktorá pred pár dňami podľahla dôsledkom koronavírusu, pred ambulanciou vyvesený plagát, ktorý prezentoval vakcíny proti koronavírusu ako smrtku, ktorá sa volá ASTRA-ZENECA PFISERová.

Lekárka chcela plagátom pacientov odradiť od očkovania.

Polícia Slovenskej republiky potvrdila, že prípad nie je hoax a podarilo sa im overiť, že obvodná lekárka zo stredného Slovenska naozaj zomrela vo veku 60 rokov.

Polícia uverejnila aj fotografiu, na ktorej je zachytený plagát, ktorý visel pred jej ambulanciou. Plagát zosmiešňujúci očkovanie potvrdila aj jedna z jej pacientok, ktorá dodala, že lekárka ju od očkovania odhovárala a tvrdila, že do dvoch týždňov zomrie na následky vakcíny.

Na prípad reagoval aj Ondrej Luntner, podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja:

,,„Nemusí to trvať dlho. Pomôcť môže každý z vás, ak máte vo svojom okolí ľudí, ktorí stále váhajú s očkovaním, presvedčte ich. Máme všetky dôvody veriť vedcom a lekárom.

Zachránime tak aj živobytie ľudí v službách. Doplácajú na to tí, ktorí boli zodpovední a nepodľahli klamstvám a dezinformáciám.“

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR, refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenská lekárka, ktorá odrádzala od očkovania, zomrela na kovid”