Sprísnia sa opatrenia pre nezaočkovaných? Konzílium odborníkov navrhuje toto

Už niekoľko dní počet nakazených prudko stúpa. Aj napriek tomu, že odborníci týždne tvrdili, že sprísňovať opatrenia sa v žiadnom prípade nebude, aktuálne je na mieste minimálne zvážiť to, či sa dodržiavajú aspoň aktuálne platné opatrenia podľa farby covid automatu.

Mnohí odborníci odporúčajú zachovanie opatrení, pri dôslednej kontrole dodržiavania toho, čo v danom okrese platí.

Po požiadavke mnohých politikov, aby mali zaočkovaní Slováci oproti nezaočkovaným určité výhody, na túto variantu ďalšieho vývoja protipandemických opatrení pristúpilo aj konzílium odborníkov.

Sprísňovať aktuálne opatrenia sa tak odborníci chystajú len pre nezaočkovaných, čo má byť okrem očkovania cestou k zmierneniu tretej vlny koronavírusu.

Konzílium odborníkov hovorí o pláne, podľa ktorého sa v čiernych okresoch obmedzí pohyb nezaočkovaných Slovákov. Malo by teda dôjsť k tomu, že by pre nich platil lockdown so zákazom vychádzania, ktorý by sa mal podobať tomu z minulého roka.

Vzdiaľovať z domu by sa tak mohli len v prípade cesty do potravín, lekárne či na lekárske vyšetrenie. V čiernych okresoch by však mohli mať zaočkovaní určité výhody a to najmä v podobe možnosti návštevy inak zatvorených podnikov.

Konzílium odborníkov uvažuje aj o odporúčaní práce z domu pre všetkých, ktorým to charakter práce umožňuje. Okrem toho, nové pravidlá by povoľovali zamestnávateľovi kontrolovať očkovací preukaz, platný test či potvrdenie o prekonaní všetkých zamestnancov.

Nový plán by však nemal obmedziť vzdelávacie zariadenia, no ak to bude nutné, školy by sa zatvorili na týždeň, maximálne dva. V okresoch s najhorším stavom tak nebude možné usporadúvať žiadne spoločenské akcie, vrátane svadieb a koncertov.

Zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Sprísnia sa opatrenia pre nezaočkovaných? Konzílium odborníkov navrhuje toto”