Toto je podľa odborníkov najhoršia poloha počas spánku

Existuje množstvo rôznych pozícií na spanie, no nie všetky sú rovnako zdravé. V skutočnosti existuje jedna poloha, ktorú odborníci na spánok považujú za najhoršiu pre vaše zdravie.

Aká je naozaj najhoršia poloha počas spánku?
Spánok na bruchu, známy aj ako poloha „voľného pádu“, je zvyčajne charakterizovaná tým, že ležíte na bruchu a ruky máte okolo vankúša a hlavu otočenú nabok. Podľa certifikovaného odborníka na spánok, poloha na bruchu neumožňuje narovnanie chrbtice.

Prečo na tom záleží?
Správna poloha pri spánku je najdôležitejším faktorom vašej polohy počas spánku. Keď spíte, vaša chrbtica by mala byť zarovnaná a krivky krku, strednej časti chrbta a krížov by mali prirodzene klesať.

Aby tieto krivky počas spánku prirodzene padali, musí byť podopreté celé telo. Správna poloha pri spánku umožňuje zachovať tieto prirodzené krivky počas celej noci. Žiadne pukanie v krku a žiadne ochabnutie spodnej časti chrbta.

Keď však ležíte na bruchu, prakticky vo všetkých prípadoch je vaša hlava vychýlená na jednu stranu, čo zaťažuje väzy na krku. Ráno sa preto nebudete cítiť oddýchnuto. Táto poloha teda môže nielen zhoršiť existujúce bolesti, ale aj vytvoriť nové. Spánok na boku alebo chrbte s dostatočne oporným vankúšom je oveľa lepší pre vašu chrbticu a tým aj celkovú kvalitu spánku.

Medzi ďalšie spôsoby, ako podporiť lepší a hlbší spánok, patrí udržiavanie vašej spálne v chlade a tme, vyhýbanie sa ťažkým jedlám a alkoholu neskoro v noci. Ak si počas spánku budete udržiavať zdravú a vyrovnanú chrbticu, nielenže sa budete počas dňa cítiť lepšie, ale pomôže vám to aj k pokojnejšiemu spánku v noci.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je podľa odborníkov najhoršia poloha počas spánku”