Záchvaty paniky a úzkosti spôsobuje nedostatok týchto dvoch látok!

Nedávna štúdia z Japonska našla prepojenie medzi záchvatmi paniky a hladinou železa a vitamínu B6 v krvi.

Ide o akési doplnenie ďalších štúdií, ktoré spájali záchvaty paniky so zníženou hladinou “hormónu šťastia” serotonínu.

Serotonín je syntetizovaný z tryptofánu. Na syntézu serotonínu je potrebný vitamín B6 a železo. Taktiež boli otestované rôzne typy vitamínov B, vrátane B2 a B12. Ukázalo sa, že medzi nimi a záchvatmi paniky neexistuje žiadna spojitosť. Poruchu v skutočnosti spôsobuje len nedostatok vitamínu B6.

Príznaky záchvatov paniky sú často zamieňané so srdcovými a kardiovaskulárnymi ochoreniami, so štítnou žľazou a ochoreniami dýchacích ciest. Ľudia sú preto neraz hospitalizovaní v nemocnici a myslia si, že majú vážne zdravotné problémy. V skutočnosti je táto porucha ľahko vyliečiteľná a dá sa jej úspešne predchádzať.

Aj napriek tomu, že štúdie nepreukázali spojenie medzi záchvatmi paniky a nedostatkom vitamínov B2 a B12, všetky vitamíny tejto skupiny sú nevyhnutné pre zdravie mozgu a duševnú pohodu.

„Chronický stres, zlá životospráva, a niektoré choroby dokážu z tela odstrániť zásoby životne dôležitých živín.“

Mnohí z tých, ktorí trpia agorafóbiou (strach z preplnených a otvorených miest) majú nedostatok vitamínov B, ten sa však týka aj iných stavov spojených s úzkosťou. Symptómy nedostatku vitamínu B sú úzkosť, únava, nepokoj, ospalosť, podráždenosť a emocionálna nestabilita.

Ak sa ale rozhodnete pridať vitamíny skupiny B do vašej stravy, pokúste sa obmedziť ich prijímanie v syntetickej forme. Prírodné doplnky stravy sú v tele lepšie vstrebávané než je to pri ich syntetických náprotivkoch.

Vitamíny pozostávajú z niekoľkých zložiek – enzýmov, koenzýmov a príbuzných faktorov, ktoré by mali spoločne pracovať na dosiahnutí požadovaného biologického účinku,“ vysvetľuje Dr. Ben Kim.

„Väčšina vitamínov, ktoré sa predávajú v lekárňach a obchodoch s potravinami, sú syntetické a predstavujú len jednotlivé zložky vitamínov, ktoré sú v prirodzenej forme obsiahnuté v potravinách.“

Preto ak trpíte zvýšenými úzkosťami a záchvatmi paniky, pridajte si do vášho jedálnička potraviny a doplnky obsahujúce vitamíny skupiny B a železo.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Záchvaty paniky a úzkosti spôsobuje nedostatok týchto dvoch látok!”