7-ročného chlapca, ktorý po útoku psov stratil polovicu tváre, na verejnosti nazývajú „monštrum“

Ryder Wells zo Severnej Karolíny je takmer sedemročný chlapec, ktorý toho počas svojho krátkeho života musel veľa prekonať a stále bojuje.

Keď mal chlapec iba 21 mesiacov, bol so svojou rodinou na návšteve u priateľov na Deň vďakyvzdania, keď Rydera brutálne napadli dva 100-kilogramové rotvajlery. Počas strašného útoku psov, prišiel Ryder o polovicu tváre a mal rozdrvené zuby, ruku a poškodené pľúca.

Gofundme

Incident mal za následok, že sladký Ryder prišiel o polovicu tváre. Prognóza lekárov nebola priaznivá, ale malý bojovník prežil. Počas 5 rokov musel Ryder podstúpiť okolo 50 operácií na rekonštrukciu tváre.

Kým dospeje, bude musieť absolvovať ešte viac operácií vrátane rekonštrukcie nosa a zubov. Ryderova rodina je na svojho hrdinského syna hrdá, no zároveň sa oňho boja, pretože s nástupom do škôlky, sa musí potýkať s nepríjemnými pohľadmi a otázkami deti, ale aj dospelých. Hoci je ešte veľmi malý, všetko si uvedomuje.

V rozhovore jeho matka Brittany uviedla. „Nosí okuliare a šiltovku a niekedy zvesí hlavu, aby si skryl tvár. Ale každý deň mu hovorím, že je krásny. Iný je krásny a je v poriadku byť iný.“

Gofundme

Nedávno bola rodina v parku, keď dieťa ukázalo na Rydera a začalo kričať „monštrum“. Nestalo sa to však prvýkrát. „Minule na nákupe naňho niekto kričal rovnako. Je to ťažké a láme mi to srdce ako rodičovi, že po tom všetkom, čím si prešiel, dostáva takéto rany aj od svojho okolia.“

Gofundme

Brittany sa obáva, že veci sa môžu ešte zhoršiť, keď Ryder začne chodiť do školy. Obáva sa, že jej chlapček sa môže ľahko stať obeťou šikanovania. Napriek tomu robí všetko, čo je v jej silách, aby zvýšila povedomie o účinkoch šikanovania na niekoho, ako je jej syn.

Chce, aby si každý dvakrát rozmyslel, ako sa správa k ľuďom, ktorí sú odlišní a dúfa, že jej syna spoločnosť prijme. ,,Len ho upokojujem, ako len môžem, ale v skutočnosti sa bojím, keď pôjde do školy. Vždy sa nájdu deti, ktoré sa nebudú správať pekne,“ dodáva.

Všetci by sme mali učiť naše deti, aby prijali rozdiely a vždy sa ku každému správali s rešpektom, pretože to pomôže deťom, ako je Ryder, mať lepší život.

Gofundme
Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7-ročného chlapca, ktorý po útoku psov stratil polovicu tváre, na verejnosti nazývajú „monštrum“”