Muž vo svojom voľnom čase, čistí zabudnuté náhrobky vojnových veteránov

Mnohí nachádzajú spôsoby, ako vzdať hold tým, ktorí prišli o život v boji za našu krajinu. Či už prostredníctvom spomienkových obradov, pamätníkov alebo jednoducho poďakovaním. Nikdy sa im za ich obetavosť nemôžeme dostatočne poďakovať.

Jeden muž z Tampy na Floride našiel krásny spôsob, ako si uctiť padlých hrdinov, a teraz sa jeho príbeh stáva virálnym, a získava pozornosť, ktorú si zaslúži. Andrew Lumish, ktorý je tesár a úspešne podniká, má len jeden deň v týždni voľno.

Namiesto toho, aby si doprial potrebný odpočinok, čistí náhrobky padlých veteránov na cintorínoch v okolí Tampy Bay.

Jeho neuveriteľný čin je zdokumentovaný na jeho facebookovej stránke The Good Cemeterian. Každá z fotografií pred a po, ktoré uverejní, je neuveriteľná.

Andrew trávi veľa času čistením náhrobných kameňov, pretože väčšinu z nich už roky nikto nenavštívil a sú pokryté desaťročiami plesní a špiny. Niekedy strávi na jednom náhrobku až tri mesiace.

Ako to teda robí? Andrew najprv nastrieka chemikáliu s názvom D/2, a potom kamene vydrhne pomocou kefky. Následne ich opláchne vodou. Jedna z fotografií, ktorú zverejnil online, zobrazuje náhrobok veterána, ktorý zomrel v boji koncom 19. storočia.

Vo svojom poslaní uctiť si hrdinov, dostáva veľkú podporu aj od svojej manželky. Ani ona nikdy nevynechá zmenu, aby podala pomocnú ruku svojmu manželovi pri čistení náhrobných kameňov.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž vo svojom voľnom čase, čistí zabudnuté náhrobky vojnových veteránov”