Rusi predstavili zatiaľ najdokonalejší model bezpilotného lietadla. Konkuruje tým americkým

Okrem mnohých ďalších vylepšení sa vyznačuje aj dlho očakávanou nenápadnejšou konfiguráciou trysiek, ktoré by mali maximalizovať jeho nízku pozorovateľnosť a bojovú účinnosť.

Prototyp bol predstavený na Novosibirskej asociácii výroby lietadiel alebo NAPO na juhozápade Sibíri, kde sa drony vyrábajú v mene úradu Suchoj. Na odhalení Ochotníka sa zúčastnil predstaviteľ ruského ministra obrany Alexej Krivoručko.

foto: TheDrive

Výfuk motora má byť úplne prepracovaný, s novou plochou tryskou prispôsobenou na zníženie infračervených a radarových stôp. Pomáha tomu aj vyčnievajúca palubovka, ktorá výfuk chráni z hora aj zdola.

Tento najnovší derivát S-70 predstavuje veľký technologický pokrok zo strany Ruska, aj keď ešte stále nestačí na niektorých svojich rovesníkov.

foto: TheDrive

Bude tiež schopný pracovať samostatne, čo napomôže ešte väčšej miere neviditeľnosti.

„Okhotnik je vysoko inteligentný systém schopný riešiť širokú škálu úloh jednotlivo, v skupine a spolu s posádkou lietadla“ informuje Krivoručko.

Ochotnik je ešte stále ďaleko od stopercentnej použiteľnosti a zdá sa, že je nepravdepodobné, aby sa splnili doteraz stanovené ambiciózne harmonogramy. Stále existujú významné prekážky, ktoré je potrebné prekonať na to, aby fungoval ako efektívna zbraň.

foto: TheDrive

Možno najpozoruhodnejšia vec na S-70 je jeho veľkosť. Toto lietadlo bude mať veľmi dlhú výdrž so značným bojovým zaťažením.

zdroj: thedrive.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rusi predstavili zatiaľ najdokonalejší model bezpilotného lietadla. Konkuruje tým americkým”