Rušná noc v nemocnici v Martine! Na mamičku s bábätkom sa mala zrútiť omietka!

V Univerzitnej nemocnici v Martine sa na gynekologicko-pôrodníckom oddelení zrútila omietka. Pod ňou mala, podľa viacerých zdrojov, ležať mamička, ktorá práve dojčila.

To, že slovenské nemocnice sú často v katastrofálnom stave nie je žiadne tajomstvo. Teraz však tieto podmienky presahujú maximum a čoraz častejšie dochádza k zraneniam. Priestory nemocníc, zúfalo potrebujú rekonštrukciu.

O nešťastí v Martinskej nemocnici informoval Denník Záchranára: “Ahojte, posielam foto z Martinskej nemocnice, pôrodne oddelenie. Skoro prizabilo mamičku, ktorá kojila. Ale však štát vie, kde majú ísť peniaze predsa…”

Hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová potvrdila, že omietka spadla v noci, keď tam spali dve matky s bábätkami. Omietka našťastie spadla mimo nich a nikomu sa nič nestalo.

Celé gynekologické oddelenie je nateraz presunuté do nového chirurgického pavilónu a do priestorov otorinolaryngologickej kliniky.

Kapustová ďalej vysvetlila, že kolaps omietky spôsobila para unikajúca z poškodeného horúcovodného potrubia.

„Došlo k preťaženiu konštrukcie kazetového podhľadu na jednej z izieb pôrodnice a k jeho následnej deštrukcii. Odpadnutý podhľad nespôsobil škody na zdraví, ale v záujme bezpečnosti pacientok sa nemocnica rozhodla celé oddelenie dočasne presťahovať do náhradných priestorov,“ informovala Kapustová.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rušná noc v nemocnici v Martine! Na mamičku s bábätkom sa mala zrútiť omietka!”