73-ročná žena nosila v bruchu „kamenné dieťa“. Lekári neverili vlastným očiam

Bolesť brucha je príznakom rôznych chorôb. Kým lekári neurobia správnu diagnózu, je ťažké vedieť, prečo pretrváva. Jedna žena na vlastnej koži pocítila, ako vás môže prekvapiť, keď si vypočujete svoju skutočnú diagnózu.

Niečo také nečakala. Netušila, že je to vôbec možné. Na röntgenových snímkach sa jej ukázali jej „kamenné dieťa“.

73-ročná s “kamenným dieťaťom” v bruchu

Jedna žena, ktorá takmer celý život nikdy nemala žiadne zdravotné problémy, sa sťažovala na bolesti žalúdka a necítila sa dobre. Príznaky neustupovali, a tak sa obrátila na lekára, ktorý jej urobil röntgenové vyšetrenie. Keď vyšla pravda najavo, aj lekári zostali v šoku.

Žena má už 35 rokov v brušku sedemmesačný plod vážiaci cez 2 kg. Bol mŕtvy. Takéto prípady sa nazývajú lithopedion, alebo “kamenné dieťa”.

Stáva sa to vtedy, keď sa plod neodstráni, pretože tehotná žena nevie, že je tehotná. Organizmus sa s tým musí vysporiadať sám. Ak je plod už veľký, nie je možné ho odstrániť, takže boj má inú formu a vedie ku kalcifikácii plodu. Žena ani celý život nemusí vedieť, že ju nosí v žalúdku. 

O tom, že ide predsa len o vzácny jav, niet pochýb. Z článku z roku 1996 publikovaného v časopise Journal of the Royal Society of Medicine sa môžeme dozvedieť o 290 zdokumentovaných prípadoch.

Jedným z prvých takýchto zdokumentovaných prípadov je prípad 68-ročnej Francúzky Madame Colombe Chatri z roku 1582. Až po jej smrti sa zistilo, že nosí v bruchu „kamenné dieťa“. 92-ročné dievča ich malo viac ako pol storočia, no v roku 2009 ich odstránili.

ZDROJE: THESUN.IE , PARENTING.PL

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “73-ročná žena nosila v bruchu „kamenné dieťa“. Lekári neverili vlastným očiam”