VIDEO: Boris Kollár si predvolal Mikulca. Je pohoršený kauzou dobitého 11-ročného dievčaťa

Boris Kollár, súčasný predseda parlamentu, reaguje na prípad dobitého 11-ročného dievčaťa. Útočníkmi boli 14 až 16-roční mladí ľudia z jej partie. Tínedžeri mali v Miloslavove maloleté dievča opiť, zbiť a vyzliecť. Celé vyčíňanie si natáčali a fotili. Následne fotografie a videá uverejnili a zdieľali.

Predseda parlamentu na prípad reagoval prostredníctvom videa na sociálnej sieti. Vo videu sa pýta, dokedy sa bude spoločnosť pozerať na túto skupinu mladých ľudí, ktorá vraj opakovanie opíja a bije deti.

Kollár upozorňuje na to, že deti majú krehkú dušu a je možné, že dieťa si po podobnom útoku siahne aj na život.

Nie je správne, aby jej nahé fotografie kolovali internetom a aby si ich rozposielali mladí ľudia.

Kollár si nevie predstaviť, že by sa to stalo jeho dcére: ,,Som otec veľa detí, všetci to dobre viete, veľmi sa ma to osobne dotklo.“ Je potrebné, aby sme sa ako spoločnosť ohradili voči podobnému neakceptovateľnému správaniu.

Kollár sa rozhodol urobiť krok, ktorý by mal dopomôcť k riešeniu tohto incidentu: ,,Na najbližšiu koaličnú radu som nechal predvolať ministra vnútra.

Budem od neho požadovať jasné kroky, akým spôsobom sa na Slovensku zamedzí takejto šikane a keď to bude nutné, vyvolám zmenu trestného zákona.“ Kollár chce, aby deti, ktoré vykonávajú podobné nehorázne veci skončili v ústavoch, v tzv. polepšovniach. Podobné správanie chce Kollár zastaviť, pretože tento prípad je len jedným z mnoha a na väčšinu sa žiaľ nikdy nepríde.

Zdroj: Facebook/Boris Kollar

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Boris Kollár si predvolal Mikulca. Je pohoršený kauzou dobitého 11-ročného dievčaťa”