Chlapec prežil nehodu a 75% jeho tela pokrývali popáleniny. Jeho mamička ho ale opustila pre…

Matvej sa narodil 19-ročnej Ekaterine v Rusku, ktorá otehotnela so svojím priateľom. Ten sa však tejto správe vôbec nepotešil a veľmi rýchlo sa dokázal vypariť.

Budúca mamička sa na svojho syna veľmi tešila a všetkými možnými spôsobmi sa pripravovala na jeho narodenie. Na tretí deň po pôrode ho sestrička položila pod špeciálnu fotolampu a zavesila na ňu uterák.

Keď však odišla, lampa prikrytá uterákom sa prehriala, praskla a vznietila sa.

Roztopený plast a horiaci uterák spadli na novorodenca.

Až po 10 minútach sa sestra vrátila a videla, čo urobila. Matvej utrpel veľmi vážne popáleniny – až 70% tela. Jeho tvár bola postihnutá najviac.

O tom, čo sa stalo, sa mladej mamičke najskôr nehovorilo, no napokon sa to aj tak musel dozvedieť. Keď uvidela svojho syna, bola zhrozená. Dlho plakala a vôbec nechápala, ako také niečo zvládne.

Lekári jej navrhli, aby podpísala zrieknutie sa dieťaťa, s čím mladá žena okamžite súhlasila.

V ruských televíziách sa odvysielalo niekoľko programov o malom Matvejovi, a na jednom z nich bola aj jeho vlastná babička, matka Ekatariny. Otvorene priznala, že ani ona, ani jej dcéra by takého chlapca neutiahli.

„Len si želám, aby bol Matvej v dobrých a láskavých rukách. Nemôžem ho vychovať,“ povedala žena.

Psychický stav mladej matky bol v tom čase veľmi zlý. Netajila sa tým, že by také dieťa nedokázala vychovať. Potom bolo dieťa prenesené do detského domova, kam nikdy neprišla.

Následne sa objavili dve ženy, ktoré boli pripravené si vziať chlapčeka. Jednou z nich je Natalya Sarganova, ktorá doposiaľ vychovala 38 adoptovaných detí.

Druhou je Natalya Tupyakova z Moskvy, ktorá vychovala vlastného syna a dve adoptované dievčatá so špeciálnymi potrebami. Súdnym rozhodnutím bol Matvej odovzdaný Tulyakovej, v ktorej rodine žije dodnes.

Teraz má už 6 rokov a každý rok absolvuje plastické operácie, ktoré chlapca pomaly vracajú nielen k normálnemu vzhľadu, ale aj k lepšiemu fyzickému zdraviu.

 

Natalya hovorí, že Matvey je veľmi milý a zvedavý chlapec, zbožňuje, keď mu čítajú knihy a s potešením si prezerá obrázky.

Ekaterina si na svojho syna už ani nespomenie. Najhoršie však je, že nikto nebol zodpovedný za to, čo sa stalo Matvejovi. Zdravotná sestra, ktorá sa dopustila nedbanlivého trestného činu, odmietla priznať svoju vinu a vyviazla s podmienečným trestom.

Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom bola doslova okamžite oslobodená. Ani vedenie pôrodnice nebolo nijako potrestané…

Zdroj: howmade.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chlapec prežil nehodu a 75% jeho tela pokrývali popáleniny. Jeho mamička ho ale opustila pre…”