Na to, čo robí tento pôrodník so svojimi pacientkami sa len tak ľahko nezabúda… Mamičkám sa to páči

Povolanie lekárov a učiteľov by sa malo považovať ako dobročinná aktivita. V opačnom prípade, ich práca nemôže ani im, ani nikomu inému prinášať potešenie a úžitok. Dnes vám ukážeme príbeh Fernanda Guedes da Cunhaa, ktorý pracuje v Brazílii ako gynekológ.

Tento lekár pomohol mnohým ženám stať sa matkami. Vždy prežíva to, čím všetkým si rodičky musia prejsť. Jedného dňa mu napadol spôsob, akým by mohol budúcim mamičkám zmierniť bolesti počas pôrodu.

Fernando ženám navrhol, aby si zatancovali. Pri tom aj on sám im ukazuje rôzne pohyby, ktoré pomáhajú redukovať pôrodné bolesti a urýchliť jeho priebeh.

Vďaka svojmu nápadu sa stal populárnym na celom svete. S istotou môžeme povedať, že čoskoro sa budú pred jeho ambulanciou tvoriť rady budúcich mamičiek.

Prekvapujúce, však? Niekedy stačí skutočne málo na to, aby sa z vášho najdôležitejšieho a pomerne stresujúceho dňa stal ten najkrajší životný zážitok.

Bohužiaľ, nie vždy sa ženám podarí natrafiť na takýchto skvelých pôrodníkov a ani podmienky v ktorých privádzajú svoje dieťatko na svete nemusia byť celkom štandardné. Niekedy sa môžete stať matkou aj uprostred rušnej ulice…

zdroj:takprosto.cc

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na to, čo robí tento pôrodník so svojimi pacientkami sa len tak ľahko nezabúda… Mamičkám sa to páči”