Počas bohoslužby napadol päsťou kňaza. Mladík mal na sebe bundu s nápisom „F**k your God“

„Hrdinom“ nového roka nazvala Polícia Slovenskej republiky mladíka, ktorý sa počas novoročnej omše rozhodol fyzicky napadnúť kňaza v jednom z kostolov na východe Slovenska.

K útoku došlo v gréckokatolíckom chráme v Bardejove počas slúženia liturgie. Útočníkom bol len 26-ročný mladý muž, ktorý mal sebe bundu s nápisom „F**k your God“ (J***m tvojho Boha).

Muž sa postavil pred kňaza, krátko tam stál, začal nadávať a následne napadol kňaza päsťou. Potom sa ho však účastníkom omše podarilo vyviesť von z kostola.

Polícia Slovenskej republiky sa k prípadu vyjadrila na sociálnej sieti Facebook, kde píše: ,,Muž udrel rukou kňaza do ramena. Napadnutý kňaz neutrpel žiadne zranenia, k útoku ale došlo na mieste verejnosti prístupnom.

Aj keď podľa medializovaných správ kňaz útočníkovi odpustil, my nie. Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky.“

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Počas bohoslužby napadol päsťou kňaza. Mladík mal na sebe bundu s nápisom „F**k your God“”