Svokra zmení vnukovi meno, zatiaľ čo sa jej nevesta zotavuje v nemocnici

Niektorí svokrovci si vedia zachovať odstup a nezasahovať do vzťahu svojich detí. No sú aj takí, ktorí chcú mať slovo pri každom rozhodovaní, ktoré pár urobí. Je smutné, že to môže negatívne ovplyvniť emocionálne spojenie, ktoré partneri zdieľajú.

Jedna matka napísala list, v ktorom opísala, čo urobila jej svokra, keď sa zotavovala z pôrodu svojho syna cisárskym rezom. Svoj list začala vysvetlením, ako ju matka jej manžela nikdy nemala v láske a vždy bola manipulátorkou.

Jedna dobrá vec bola, že ona a jej manžel žili v štátoch ďaleko od manželovej rodiny, ale to nebránilo jej svokre nájsť spôsob, ako zasahovať do ich vzťahu, kedykoľvek to bolo možné.

Keď sa dozvedela, že jej syn a nevesta čakajú bábätko, svokra sa samozrejme ako každá budúca babička, tešila. Ale čoskoro nato sa začala pýtať na meno dieťaťa. Pár jej povedal, pre aké meno sa už rozhodli, no jej sa nepáčilo, a povedala, že má lepšie meno.

Keď konečne prišiel deň, na ktorý všetci netrpezlivo čakali, žena rodila nakoniec cisárskym rezom a bola príliš unavená na to, aby sa zaoberala papierovaním, a tak nechala svojho manžela, aby to všetko vyriešil. Svokra to však považovala za šancu prinútiť svojho syna zmeniť meno dieťaťa.

Svoju mamu najprv nechcel počúvať, ale bola veľmi vytrvalá, a tak sa nový otec dohodol na kompromise. Krstné meno dieťaťa ponechal tak, ako chcela jeho manželka, ale zmenil druhé meno z „Finley“ na „Finlay“.

Akonáhle syn svojej matke podľahol, uvedomil si, že jeho žena sa ne neho bude hnevať, že počúvol svoju matku, a tak sa rozhodol, že jej o tom, čo sa stalo, nič nepovie.

O pár mesiacov neskôr poslala svokra dieťaťu darček, ktorý bol adresovaný Finlayovi. Matka vedela, že niečo nie je v poriadku, a tak skontrolovala číslo sociálneho poistenia dieťaťa.

Na jej prekvapenie bolo stredné meno jej syna v skutočnosti Finlay.

Žena samozrejme konfrontovala svojho manžela a vynadala mu za to, že podľahol vplyvu svojej matky a jej nič nepovedal. Nakoniec mu však odpustila, ale nedokázala odpustiť svojej svokre.

Rada, ktorú dostala po odoslaní listu? Že je príliš láskavá na svojho manžela a jeho rodinu a že mala požiadať o rozvod. Napriek tomu, čo manžel a jeho matka urobili, veríme, že na vyriešenie tohto vzťahového problému existuje aj iné riešenie ako rozvod.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Svokra zmení vnukovi meno, zatiaľ čo sa jej nevesta zotavuje v nemocnici”